Pracodawcy wspierający pracowników-żołnierzy zostaną nagrodzeni


PAP/AT - 25 paź 2019 13:45


Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło drugą edycję konkursu "Pracodawca przyjazny WOT". W konkursie mają zostać wyróżnieni pracodawcy, którzy wspierają pracowników-żołnierzy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 stycznia 2020 r.

W odróżnieniu od pierwszej edycji, obecnie zgłoszenia mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze, ale także sami pracodawcy.

Jak poinformowało dowództwo WOT, kandydatury należy zgłaszać do poszczególnych brygad do 22 stycznia 2020 r. Komisje brygadowe wybiorą pracodawców, którzy wezmą udział w drugim - finałowym etapie konkursu. Laureaci zostaną ogłoszeni w maju 2020 r. podczas gali finałowej.

"Mając na uwadze doświadczenia z pierwszej edycji konkursu, w tym roku do czterech została zwiększona ilość kategorii pracodawców, w których można zgłaszać swoich przedstawicieli. Do grupy I będą kwalifikowani pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników, do grupy II zatrudniający powyżej 20 osób, do kategorii III będą zaliczani pracodawcy z sektora publicznego, a do kategorii IV - ze szkolnictwa" - poinformowało DWOT.

Czytaj też: Żołnierze zarobią więcej

Konkurs, jak przekazało dowództwo, ma wyróżnić pracodawców, którzy postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy oraz rozumieją istotę budowy WOT. W poprzedniej edycji tytuł "przyjaznego WOT" otrzymał prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Tomasz Kądziołka. Wyróżniono też trzynastu laureatów szczebla wojewódzkiego.

Konkurs "Pracodawca przyjazny WOT" jest częścią większego projektu pod tą samą nazwą. W jego ramach od ponad dwóch lat WOT podejmuje działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami. Formacja m.in. bierze udział w targach pracy oraz udostępnia bazę informacyjną dla pracodawców.www.pulshr.pl | 08-04-2020 04:14:11