Szansa na pracę marzeń. Największa w kraju giełda pracy rusza w Gliwicach


KM - 23 paź 2019 11:02


Ponad sto przedsiębiorstw z Polski i zagranicy zaprezentuje swoje oferty pracy podczas Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Wśród wystawców znajdują się Tauron, IBM czy Comarch.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do przedstawicieli środowisk akademickich, jak i do uczniów szkół średnich podejmujących decyzję o przyszłym życiu zawodowym.

Targi będą możliwością zapoznania się z bieżącymi ofertami pracy takich wystawców, jak Arcelor Mittal, Famur, Opel, Wielton czy Mokate. Odwiedzający będą mogli korzystać z różnorodnych ofert – od pełnego zatrudnienia aż po staże i praktyki. 

W strefie doradczej uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w treningowej rozmowie kwalifikacyjnej czy stworzyć profesjonalne CV. Zapoznają się również z możliwościami doskonalenia kompetencji najbardziej poszukiwanych na współczesnym rynku pracy. Uczniowie szkół średnich uzyskają informacje o zawodach najbardziej poszukiwanych na rynku.

Dzięki środkom pozyskanym z UE na realizację projektu "Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje" powstanie specjalna Strefa Przedsiębiorczości, w której zainteresowani będą mogli uzyskać informacje o możliwościach otrzymania merytorycznego i finansowego wsparcia działalności gospodarczej i skorzystać z konsultacji z ekspertami ds. przedsiębiorczości. 

Giełda Pracodawców i Przedsiębiorczości odbędzie się 24 października w hali „Nowa” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej.www.pulshr.pl | 02-07-2020 10:56:33