SAP i Microsoft ogłosiły partnerstwo dot. technologii chmurowej


PAP/AT - 21 paź 2019 15:33


W poniedziałek (21 października) Przedsiębiorstwo informatyczne SAP i koncern Microsoft ogłosiły trzyletnie partnerstwo, w ramach którego klienci korporacyjni niemieckiej firmy otrzymają pomoc w przeniesieniu systemów do chmury obliczeniowej - podała agencja Reutera.

Inicjatywa o nazwie "Embrace" zapewni wsparcie w przenoszeniu systemów opartych na bazie danych SAP S/4HANA z fizycznej infrastruktury wewnątrz firm do zdalnego środowiska chmury obliczeniowej.

Umowę ogłoszono przy okazji prezentacji wyników finansowych SAP za III kw. rozliczeniowy, zgodnych z wstępnymi wynikami pokazanymi 11 października. W minionym kwartale SAP wypracował 10-proc. wzrost przychodów i 15-proc. wzrost zysków operacyjnych w porównaniach rok do roku. Dzięki umowie z Microsoftem firma z Walldorfu miała też podwoić nowe zamówienia na usługi chmurowe w III kw.

Partnerstwo jest odpowiedzią na zgłaszane przez licznych klientów trudności ze zmianą i procesem przenosin systemów SAP funkcjonujących z własnej infrastruktury do chmury.

"Zebraliśmy usługi chmury obliczeniowej SAP w pakiet, by wspierać klientów przy rozszerzaniu, integracji i zarządzaniu systemami SAP" - wskazała dziennikarzom nowa dyrektorka generalna niemieckiej firmy Jennifer Morgan. Menedżerka dodała, że produkty sprzedawane będą za pomocą kanałów dystrybucyjnych Microsoftu.

Reuter ocenił, że umowa dalej pogłębia i tak już bliskie związki biznesowe między SAP a amerykańskim koncernem zapewniającym usługi chmurowe Azure. Firma z Walldorfu korzysta też jednak z chmur Amazon Web Services i Google'a.www.pulshr.pl | 02-07-2020 10:25:39