Sezon świąteczny rozpoczęty. Amazon zatrudni 9 tys. pracowników


Centrum Prasowe PAP/AT - 21 paź 2019 11:07


W okresie przedświątecznym Amazon planuje stworzyć ponad 9000 sezonowych miejsc pracy. Pracownicy sezonowi mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości od 20 zł brutto za godzinę oraz dodatkową premię miesięczną do 15 proc. za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Firma oferuje także dodatkowe benefity.

Amazon zapowiedział stworzenie w nadchodzącym okresie przedświątecznym ponad 9000 sezonowych miejsc pracy. Osoby, które dołączą do zespołu, wesprą 16000 obecnie zatrudnionych pracowników przy realizacji zamówień klientów. Jak informuje Amazon "pracownicy sezonowi otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie oraz atrakcyjny pakiet benefitów".

- Cieszymy się, ze w tym roku stworzymy ponad 9000 sezonowych miejsc pracy w Polsce. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia i atrakcyjnego pakietu benefitów, przygotowaliśmy także wiele świątecznych atrakcji i bonusów - mówi Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

- Nie możemy się już doczekać, aby powitać nowych członków naszego zespołu, a także tych pracowników, którzy dołączają do nas na sezon przedświąteczny już po raz kolejny. Jesteśmy dumni z tego, że postrzegają oni naszą ofertę pracy sezonowej jako atrakcyjną oraz cenią miejsce i atmosferę pracy, które stworzyliśmy - dodaje.

Czytaj też: Poczta Polska szuka pracowników. Przygotowuje się do sezonu świątecznego

- Ponieważ wciąż zwiększamy naszą obecność w regionie, w 2020 roku wiele sezonowych miejsc pracy zostanie przekształconych w stałe – powiedziała Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

- Dla Amazon ważne jest, aby tworzyć szeroką i elastyczną ofertę zatrudnienia, cenioną zarówno wśród osób, które poszukują pracy na pełen etat, jak i tych, które wolą pracować w niepełnym wymiarze godzin - dodaje.

Zarówno stali, jak i sezonowi pracownicy Amazon mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości od 20 zł brutto za godzinę oraz dodatkową premię miesięczną do 15 proc. za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Firma oferuje także dodatkowe benefity, takie jak darmowy transport czy ciepłe posiłki za 1 zł. Pracownicy otrzymają także specjalny, przyznawany w okresie sezonu świątecznego, bonus frekwencyjny do 1500 złotych brutto.

Rekrutacja pracowników sezonowych już trwa. Szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert pracy można uzyskać na stronie internetowej Amazona lub dzwoniąc na specjalną infolinię rekrutacyjną Amazon.

Firma wciąż poszukuje także pracowników na stanowiska managerskie, którzy dołączą do działów HR, finansów, IT i logistyki w siedmiu centrach logistyki oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.www.pulshr.pl | 06-07-2020 19:23:27