Przedłużono nabór start-upów do akceleratora KPT ScaleUp


PAP/AT - 21 paź 2019 10:25


Krakowski Park Technologiczny przedłużył rekrutację start-upów do czwartej edycji akceleratora KPT ScaleUp do 28 października. Przedsięwzięcie jest jednym z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP pod nazwą ScaleUp.

Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP poinformował w poniedziałek, że powodem przedłużenia rekrutacji jest duże zainteresowanie udziałem w programie akceleracyjnym ze strony młodych firm technologicznych.

"Razem z naszymi przemysłowymi partnerami planujemy wybrać do półrocznego programu akceleracyjnego ok. 10-15 startupów, których pomysły najlepiej wpisują się w nasze priorytety. Stawiamy na rozwiązania dotyczące szeroko rozumianego Przemysłu 4.0, czyli z obszaru produkcji, logistyki, magazynowania, automatyzacji i robotyzacji. Ale interesuje nas również usprawnienie procesów biznesowych, poprawa obsługi klienta, działania marketingowe oraz HR" - zaznaczył Józefowski.

Aplikować do KPT ScaleUP może każdy start-up, który ma w swoim portfolio rozwiązanie odpowiadające potrzebom zdefiniowanym przez odbiorców technologii, czyli firm przemysłowych będących partnerami akceleratora. W tej edycji jest to przede wszystkim obszar Przemysłu 4.0.

Czytaj też: Start-Up Challenge 2019: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

Partnerami akceleratora w tej edycji zostały: Grupa Tauron, Grupa Azoty, Lafarge Polska, Astor, Werner Kenkel, Woodward, JMP Flowers oraz Grupa Vox.

Wśród priorytetów określonych przez nie znalazły się m.in. automatyzacja i robotyzacja, przemysłowy Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja i machine learning, dane w chmurze i data mining. Każdy z odbiorców technologii stworzył także szczegółową listę zagadnień, nad którymi w pierwszej kolejności chciałby pracować ze start-upami.

W trakcie sześciomiesięcznego programu każdy ze start-upów będzie mógł skorzystać z sięgającego do 200 tys. zł dofinansowania, a także pakietu szkoleń, warsztatów, mentoringu i wyjazdów studyjnych o łącznej wartości 50 tys. zł. W tym czasie start-upy będą również intensywnie promowane przez KPT ScaleUP.

Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie w rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.www.pulshr.pl | 09-07-2020 03:20:28