Brakuje ci motywacji do nauki angielskiego? Pomyśl o zmianie pracy


KDS - 19 paź 2019 13:00


Zmiana pracy, to najlepsza motywacja do odświeżenia sobie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Bo choć większość z nas ma za sobą wiele lat nauki, wciąż ma problemy ze swobodną konwersacją w obcym języku. A rekruterzy sprawdzają, czy informacje zawarte w CV nie są oderwane od rzeczywistości.

Rekruterzy niemal zawsze weryfikują informacje zawarte w CV, głównie dlatego, że deklaracje dotyczące znajomości języka obcego nie zawsze pokrywają się z rzeczywistymi umiejętnościami kandydatów. Dlatego wiele osób decyduje się na doszkalanie dopiero w momencie gdy zamierza zmienić pracę.

- Rozmowa kwalifikacyjna to sytuacja w której łatwo o porażkę jeśli chodzi o język. Polacy boją się mówić – bardzo często znają gramatykę, nie mają problemu z pisaniem, ale „blokują się” kiedy chodzi o wypowiedz ustną. Stres towarzyszący rozmowom o pracę tylko potęguje ich niepewność i lęk - wyjaśnia Katarzyna Highton, autorka nowatorskiej metody nauki angielskiego nastawianej na mówienie i właścicielka firmy szkoleniowej Top Potential.

Podszkolić język na kursie

Kurs językowy to jeden z najpopularniejszych sposobów na podniesienie kompetencji zawodowych. Korzystają z nich najczęściej handlowcy, pielęgniarki, managerowie, właściciele firm chcący rozszerzyć swoją działalność na zagranicę czy informatycy lub programiści. Ci ostatni, jak się okazuje, stanowią bardzo liczną grupę. Większość technologii, z którymi na co dzień styka się programista, wymaga znajomości języka angielskiego. Programowanie, dokumentacja, źródła – wszystko wymaga sprawnego komunikowania się po angielsku. Obecnie nawet większość ogłoszeń o pracę dla programistów pisana jest właśnie w tym języku. Ponad 90 proc. ogłoszeń na stanowisko programisty zawiera wymóg sprawnego posługiwania się językiem angielskim.www.pulshr.pl | 29-09-2020 09:32:22