Rusza Google for Startups. Program dla zaawansowanych startupów


PAP/AT - 16 paź 2019 16:25


W środę (16 października) rusza akcelerator Google for Startups, którego pierwsza edycja jest skierowana do sektora gier z całej Europy. To część europejskiej sieci akceleratorów Google - kolejne wystartują w Maladze i Tel Avivie.

Google for Startups to kilkumiesięczny program dla zaawansowanych startupów (w tym spółek giełdowych), który ma pomóc im w szybkim rozwoju i globalnej ekspansji. W pierwszej edycji warszawskiego akceleratora Google'a weźmie udział 10 startupów z sześciu europejskich krajów.

Projekt rozpoczyna się tygodniowymi warsztatami z 30 mentorami z całego świata. Przez kolejne miesiące wybrane firmy będą szkolić się w warszawskim Campusie Google for Startups m.in. z wykorzystania technologii i produktów wspierających rozwój branży gier, a także rozwijać umiejętności zarządzania i sposoby rozbudowywania zespołu firmy - zapewniają organizatorzy. Całość zakończy się w połowie przyszłego roku spotkaniem z potencjalnymi inwestorami, tzw. Demo Day.

Do pierwszej edycji warszawskiego Google for Startups zakwalifikowały się cztery podmioty z Polski: Ahoy Games, Reality Games, Chess & Checkers Games i T-Bull. Pozostali uczestnicy programu pochodzą z Białorusi, Estonii, Finlandii, Serbii i Słowacji.

Założony w 2013 roku start-up Ahoy Games tworzy mobilne wersje klasycznych i popularnych gier planszowych. Najpopularniejsza gra Ahoy Games o nazwie "Okey" ma codziennie ponad pół miliona aktywnych użytkowników.

Chess & Checkers Games, założona w 2015 r. zatrudnia obecnie 13 osób i jest znana z gier mobilnych na Androida takich jak Warcaby oraz Szachy, które zostały pobrane ponad 70 mln razy.

Studio gier Reality Games opracowuje gry mobilne, które wykorzystują dane z realnego świata. Silnik gier pobiera i łączy takie dane ze znanymi koncepcjami oraz sprawdzoną mechaniką.

Założone w 2010 r. studio T-Bull opracowuje gry, które trafiają na wszystkie kluczowe platformy mobilne i zostały pobrane przez prawie pół miliarda użytkowników na całym świecie. Jedna z najpopularniejszych - Moto Rider GO - w 2018 r. trafiła na listę najlepszych gier Google Play.

Wśród zagranicznych uczestników znalazły się fińskie studio gier BON Games założone w 2017 r., białoruski zespół highCore Games skupiający się głównie na grach mobilnych z segmentu mid core i casual, studio gier mobilnych Two Desperados z siedzibą w Belgradzie, jedno z największych słowackich studiów gier PowerPlay Studio, twórcy aplikacji relaksacyjnej Synctuition z Estonii i serbski zespół Webelinx, odpowiedzialny za stworzenie takich gier jak My Basketball Team, Playbook, Teenage Drama, Amnesia czy Hidden Objects in Famous Paintings.www.pulshr.pl | 02-07-2020 10:35:28