Bolt rekrutuje w Polsce. Oferujemy globalną skalę - mówi współzałożyciel


Gabriel Paździor - 13 paź 2019 6:00


- Nie mamy liczby etatów do obsadzenia. Jeśli znajdziemy dobrych ludzi, to przyjmiemy do pracy 50, a może nawet 70 lub 80 osób - mówi portalowi PulsHR.pl o przygotowywanej rekrutacji w Warszawie Martin Villig, współtwórca Bolta.

Villig mówi,że współcześni inżynierowie, bo ich będzie szukała jego firma, lubią zmieniać świat.

- Gdy pracujesz w portalu z kilkoma tysiącami odbiorców czy w globalnej platformie cyfrowej z milionami odbiorców, oddziaływanie twojej pracy jest inne - dodaje. Jest przekonany, że ta skala pomaga Boltowi przyciągać kandydatów do pracy. - Jesteśmy w 29 miastach w Polsce, to nam pomaga. Aplikanci muszą zdecydować, czy chcą się do tego przyłączyć w skali wręcz globalnej. Jesteśmy na nich otwarci.

Bolt swoją siedzibę ma w Estonii. Firma administrująca aplikacją Bolt założona została przez Markusa Villiga w 2013 r. Jest to jedna z rozwijających się platform transportowych. Misją firmy jest stworzenie łatwego, szybkiego i oszczędnego sposobu na codzienne poruszanie się po mieście.

Inwestorami, których pozyskali do współpracy Markus i Martin Villigowie są m.in. niemiecki Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital i współzałożyciel TransferWise Taavet Hinrikus.www.pulshr.pl | 02-07-2020 10:42:34