LPP kręciło kilometry... dla lepszego powietrza


GP - 11 paź 2019 14:49


100 pracowników firmy odzieżowej LPP wzięło udział w akcji ,,Kręć kilometry” organizowanej przez fundację Allegro All For Planet. Celem kampanii było pokonanie jak największej liczby kilometrów na rowerze i tym samym przyłączenie się do walki o czystsze powietrze.

Do tegorocznej rowerowej rywalizacji miast w ramach akcji ,,Kręć kilometry” Fundacja Allegro zaprosiła po raz pierwszy przedstawicieli biznesu. Zgłosiło się siedem firm, których pracownicy przejechali łącznie 450 tysięcy kilometrów na rowerach. Rowerowe wyzwanie podjęło m.in. gdańskie LPP. Pracownicy mogli kręcić km do i z pracy oraz używać aplikacji zliczającej przebyty dystans, gdy podróżowali w innych celach.

- Od wielu lat wspieramy aktywny styl życia pracowników - komentował Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji LPP. - Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy bardzo rowerową firmą i dlatego też chętnie podjęliśmy wyzwanie, dołączając do akcji ,,Kręć kilometry”. Dzięki takim inicjatywom dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale również o czystsze powietrze.

Zaangażowanie 112 pracowników pozwoliło pokonać ponad 65 tysięcy kilometrów. Rowerzyści firmy łącznie na dwóch kółkach spędzili ponad 4 tysiące godzin. Przy okazji zdrowej rywalizacji spalili ponad 2 miliony kalorii i zredukowali ślad węglowy o ponad 1,5 tony. W ramach kampanii „Kręć Kilometry” każdy pracownik mógł na bieżąco monitorować swoje rowerowe rezultaty.

- Od kilku lat w firmie działa LPP Team, czyli grupa zrzeszająca miłośników sportu, licząca około 300 osób - dodał cytowany już Ronkowski. - Uczestnikom grupy opłacane są starty w zawodach rowerowych, biegowych oraz triathlonach na terenie całego kraju. Na co dzień mobilizujemy pracowników do korzystania z rowerów nie tylko w czasie dojazdów do pracy, ale i na spotkania służbowe. W tym celu udostępniamy im firmowe rowery oraz przeprowadzamy regularne, bezpłatne przeglądy techniczne ich jednośladów.

Aktywności drużyny sportowej LPP to jedna z wielu form wspierania aktywnego trybu życia pracowników i łączenia tego z proekologicznymi inicjatywami.www.pulshr.pl | 09-08-2020 16:58:47