Zwolnienia w Tesco. Pracownicy liczą na dodatkowe świadczenia finansowe


DlaHandlu.pl/KDS - 7 paź 2019 10:32


Związkowcy działający w Tesco chcą, aby zwalniani pracownicy otrzymali dodatkowe świadczenia: 2500 zł i 500 zł.


Przypomnijmy, we wrześniu związki zawodowe działające w Tesco Polska otrzymały zawiadomienie od sieci o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników. Zwolnienia wynikają z zamknięcia 5 sklepów sieci w Bydgoszczy, dwóch w Warszawie, Sosnowcu oraz Zabierzowie.

na początku października związkowy działający w Tesco po raz kolejny rozmawiali na temat zwolnień grupowych. Podczas spotkania strony (czyli związki zawodowe i pracodawca) nie doszły do porozumienia. Strona związkowa zaproponowała między innymi: dodatkowe świadczenia dla zwalnianych pracowników w wysokości 2500 zł oraz dodatkowo świadczenie w wysokości 500 zł, które uzależnione będzie od stuprocentowej obecności w pracy.

Przedstawiciele Tesco Polska poinformowali, że przed upływem konsultacji, czyli do 8 października 2019 r., odpowiedzą na przedstawione propozycje.

Zwolnienia grupowe obejmą następujące grupy zawodowe: stanowiska podstawowe - maksymalnie 1996 osób, stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami podstawowymi - maksymalnie 121 osób.

 www.pulshr.pl | 20-02-2020 11:31:38