Szef MSWiA zapowiada duże zmiany w policji. Kolejne podwyżki i większa ochrona prawna


PAP/KDS - 7 paź 2019 6:47


Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział kolejne zmiany w policji. - Chcemy zatrzymać w policji grupę najlepszych, najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, którzy nabyli już uprawnienia emerytalne. Przygotowujemy atrakcyjne rozwiązania finansowe, żeby tych najlepszych zatrzymać - powiedział.

MSWiA na Twitterze podało, że szef tego resortu szykuje rozwiązania mające zatrzymać w służbie grupę najlepszych funkcjonariuszy, którzy mogliby odejść na emeryturę. - Chcemy zatrzymać w Policji grupę najlepszych, najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, którzy nabyli już uprawnienia emerytalne. Przygotowujemy atrakcyjne rozwiązania finansowe, żeby tych najlepszych w służbie zatrzymać - powiedział szef resortu cytowany przez służby prasowe.

Ponadto ma się oprawić ochrona prawna policjantów. - Musimy wzmocnić ochronę prawną funkcjonariuszy policji. Przestępca, który waży się podnieść rękę na funkcjonariusza, będzie musiał odczuć bardzo dotkliwe konsekwencje. Pracujemy nad bardzo konkretnymi rozwiązaniami - powiedział Kamiński.

Innym rozwiązaniem dla policjantów będą podwyżki. Jak zapewnił Kamiński, mają one być kontynuowane zgodnie z ustaleniami poczynionymi ze związkami zawodowymi. Od stycznia ma to być 500 zł na każdy etat. Pieniądze na ten cel są przewidziane w budżecie.

- Moim głównym celem jest koordynacja pracy wszystkich służb podległych MSWiA oraz wzmacnianie tych służb - jest w nich ogromny potencjał. Widzę pomysły, widzę wizję rozwoju, która musi być mądrze wspierana przez resort - mówił szef resortu.

Mówiąc o nadchodzących wyborach Kamiński zapewnił: Dla mnie, jako ministra spraw wewnętrznych i administracji, najważniejsze jest to, żeby obywatele w sposób nieskrępowany mogli dokonać wyboru władz publicznych w naszym kraju, tak by te władze miały rzeczywisty mandat społeczny.

Minister zapewnił, że policja obecnie świetnie zabezpiecza wszystkie zgromadzenia publiczne związane również z kampanią wyborczą. - Są ogromne emocje, jest szczyt kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że ostatni tydzień będzie tak spokojny jak do tej pory" - podsumował.

MSWiA podało, że zapowiedzi te Kamiński przedstawił TVP Info.www.pulshr.pl | 01-10-2020 17:11:51