Mariusz Błaszczak zapowiada kolejne podwyżki. "Żołnierze muszą być godnie wynagradzani"


PAP - 5 paź 2019 11:32


Zadaniem ministra obrony jest zwiększenie liczebności wojska i zapewnienie żołnierzom godnych wynagrodzeń – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak do żołnierzy, którzy w sobotę (5 października) w Warszawie składali przysięgę. Przypomniał, że na przyszły rok planowane są kolejne podwyżki dla żołnierzy - do przeciętnie 6150 zł.

Minister nawiązał do obowiązujących w tym roku wyższych stawek uposażenia i do wzrostu planowanego na przyszły rok.

"Moim zadaniem jako ministra obrony narodowej jest spowodowanie, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze" - powiedział. Podkreślił że przez rok dzięki kampanii "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" 32 tys. obywatelek i obywateli zadeklarowało wstąpienie do wojska.

"Moim zadaniem jest także sprawienie, aby ci, którzy bronią naszej ojczyzny, byli godnie wynagradzani" - dodał. Przypomniał że w tym roku przeciętne uposażenia żołnierza zawodowego, wraz z dodatkami wzrosło o blisko 600 zł do 5530 zł. Podkreślił, że kolejne podwyżki - do przeciętnie 6150 zł - są zaplanowane w projekcie przyszłorocznego budżetu oraz że we wrześniu wystąpił w tej sprawie do prezydenta.

"Znając pana prezydenta Andrzeja Dudę, zwierzchnika sił zbrojnych, jestem spokojny, że pan prezydent ten wniosek zaakceptuje" - powiedział.

Podkreślił, że dobrze wyszkoleni, dowodzeni i wyposażeni żołnierze przyczyniają się do bezpieczeństwa Polski. "Służba w WP nie jest łatwa, ale przynosi wiele satysfakcji. To wielkie wyróżnienie, ale to także odpowiedzialność. Jestem spokojny, że uniesiecie tę odpowiedzialność, że Polska jest bezpieczna".www.pulshr.pl | 30-03-2020 15:44:32