Kaczyński: Ważny jest dostęp do pracy


PAP/AT - 29 wrz 2019 16:00


Aby obywatele mogli korzystać z pracy, muszą mieć też dostęp do dobrej komunikacji. Potrzebna jest dobra komunikacja - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Szczecinie. Zapewnił, że wysiłek PiS-u dotyczący mniejszych miast i całej wsi będzie kontynuowany.

Podczas konwencji w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in. o dostępie Polaków do pracy. "Ważny jest dostęp do pracy o kilkadziesiąt kilometrów od domu" - ocenił Kaczyński.

Jak przypomniał, "są przecież takie miejsca w Polsce gdzie w jednym mieście jest tej pracy za mało, a w drugim - trzydzieści, czterdzieści kilometrów dalej, np. w Starachowicach czy Ostrowcu Świętokrzyskim - tej pracy jest w nadmiarze".

W ocenie Kaczyńskiego, aby obywatele mogli z tej pracy korzystać, muszą mieć też dostęp do dobrej komunikacji. "Musi być dobra komunikacja, żeby można było z tej pracy korzystać. Bez tego staje się to trudne, a dla pracujących nieopłacalne" - wskazał.

"Stąd ten wielki wysiłek, który podjęliśmy i który będziemy kontynuowali, jeżeli chodzi o zmiany, które odnoszą się do mniejszych miast i całej wsi" - zadeklarował. "Zmieniło się już sporo, a zmieni się jeszcze więcej przez następne cztery lata, jeśli społeczeństwo nam zaufa. W całej Polsce, ale również tutaj, na ziemiach zachodniopomorskich" - zadeklarował.

Kaczyński podkreślił przy tym, że zachodnie Pomorze, jego status i jego rozwój to polska racja stanu.www.pulshr.pl | 05-07-2020 17:59:24