PiS: Przedsiębiorcy równie istotną grupą społeczna, co pracownicy


PAP/KDS - 22 wrz 2019 10:57


Jako Prawo i Sprawiedliwość nie zapominamy o przedsiębiorcach, to równie istotna grupa społeczna, co pracownicy - przekonywał w zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, komentując zapowiedzi PiS zawarte w "Pakcie dla przedsiębiorców".

W sobotę (21 września) Mateusz Morawiecki przedstawił pakt dla przedsiębiorców, w którym znalazły się wprowadzone już rozwiązania oraz zapowiedzi programowe partii.

W "Pakcie dla przedsiębiorców" premier wymienił: ulgę w wysokości w składkach na ZUS w wysokości 500 zł dla firm o przychodach do 10 tys. zł miesięcznie oraz dochodach do 6 tys. zł miesięcznie, pozostawienie bez zmian zryczałtowanych składek ZUS, wprowadzenie prostego PIT-u zryczałtowanego do 2 mln euro, 9 proc. podatek CIT dla firm o przychodach do 2 mln euro, przeznaczenie 1 mld zł na bezpośrednie wsparcie inwestorów.

- Przedstawione propozycje kierowane dla przedsiębiorców to kolejny etap programu PiS. Po zaprezentowanych planach, które dotyczą głównie pracowników, tym razem skupiliśmy się na przedsiębiorcach, na biznesie - powiedział Fogiel. - Premier Mateusz Morawiecki podkreślił to, co już udało się wprowadzić, ale zapowiedział też nowe elementy, które będą dużym ułatwieniem dla prowadzących biznes, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw - dodał.

Zastępca rzecznika PiS ocenił, że obawy podsycane przez opozycje dotyczące przedsiębiorców były zupełnie niesłuszne.

- Przedsiębiorcy są równie istotną grupą społeczna, co pracownicy, są istotni dla gospodarki i nie zapominamy o nich jako PiS i mamy dla nich również dobre propozycje - przekonywał Fogiel.

Pytany o to, kiedy mogą pojawić się zapowiedziane projekty, odpowiedział, że to kwestia kolejnej kadencji parlamentu.

- Czas na dokończenie jednego posiedzenia Sejmu tej kadencji już po wyborach, więc siłą rzeczy nie jest możliwe nadanie tym zapowiedziom formy ustawowej, ale oczywiście w nowej kadencji, jeśli PiS będzie miało decydującą większość w Sejmie, będziemy je procedować - zapewnił zastępca rzecznika PiS.www.pulshr.pl | 14-07-2020 18:20:58