600 zł premii dla aktywnych. Jest kolejna przedwyborcza obietnica


PAP/KDS - 21 wrz 2019 14:45


Dziś mówimy wyraźnie - stoimy po stronie człowieka pracy, każdej osoby - powiedziała w sobotę (21 września) liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka w czasie konwencji Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu.

Nowacka mówiła, że na listach do Sejmu jest co prawda bardzo duża liczba kobiet, ale liczy się nie tylko ilość, ale i wspaniała jakość.

"Dziś mówimy wyraźnie - stoimy po stronie człowieka pracy, każdej osoby" - powiedziała Nowacka. Dodała, że dla aktywnych osób z budżetu państwa przeznaczona będzie premia dla aktywnych w wysokości 600 zł.

Wskazując m.in. na Małgorzatę Kidawę-Błońską i Beatę Małecką-Liberę, powiedziała, że są to kobiety, które od lat walczą o przyzwoitą i uczciwą Polskę. Stwierdziła, że zbliżające się wybory wygrają kobiety, "bo są do bólu kompetentne i zdeterminowane". "Zdeterminowane, żeby zadbać, by kolejne pokolenie ludzi pracy, czyli nasze dzieci, żyły w Polsce nie tylko demokratycznej i przyzwoitej, ale w Polsce z działającą edukacją" - podkreśliła. Przypomniała, że jednym z postulatów KO jest powołanie Komisji Edukacji Narodowej i zmiana szkoły.

"Doskonale wiemy, że seniorką i seniorem będzie każdy z nas i każda z nas, i wiemy, jak niewiele trzeba - odrobina przyzwoitości z budżetu państwa wystarczy, by osobom starszym żyło się dzisiaj godnie. (...) Trzynasta emerytura starszym osobom po prostu się należy i nie może być uzależniona od humoru satrapy" - dodała.www.pulshr.pl | 29-01-2020 06:48:31