850 pracowników Tesco nie przyszło do pracy. Powód?


jk - 2 wrz 2019 17:30


850 pracowników Tesco towarzyszyło w poniedziałek (2 września) swoim pociechom w pierwszym dniu szkoły. Firma zapewniła dzień wolny dla każdego rodzica, którego dziecko idzie do pierwszej klasy.

Pracownicy polskiego oddziału Tesco posiadają niemal 18 tysięcy dzieci w wieku do 18 lat. Pierwszy dzień szkoły to wielkie wydarzenie dla każdej rodziny, dlatego sieć zorganizowała dzień wolny dla 850 rodziców, aby mogli być z pierwszakami w szkole.

Tesco zapewniło również wsparcie finansowe dla ponad 5 tysięcy pracowników, których dzieci w wieku od 6 do 18 lat rozpoczynają lub kontynuują edukację. Rodzice pracujący w sieci mogli skorzystać z kuponu rabatowego na artykuły szkolne, a także ze specjalnego bonu na zakup produktów z nowej kolekcji odzieży szkolnej F&F.

Czytaj też: Dyrektor Tesco pisze do zwalnianych pracowników

Tesco dba nie tylko o dzieci pracowników w wieku szkolnym. W zeszłym roku firma wprowadziła program dla młodych rodziców. W jego ramach każdy nowy rodzic pracujący w Tesco otrzymuje pakiet wszystkich niezbędnych produktów dla dzieci, takich jak pieluchy czy olejki dla niemowląt. Tylko w tym roku oddział w Polsce powitał 518 dzieci, które zostały obdarowane pakietami.

Ponadto, po raz trzeci firma zorganizowała Letni obóz Tesco dla dzieci z mniej zamożnych rodzin, aby zapewnić im atrakcyjne wakacje z ciekawym, rozwijającym programem. W minione lato liczba miejsc została zwiększona o 25 proc., dzięki czemu 380 dzieci mogło pojechać na wakacje z Tesco.www.pulshr.pl | 21-02-2020 10:06:22