LinkedIn wykorzystał nowe technologie do walki z fake newsami


KDS - 23 sie 2019 14:00


W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku LinkedIn, czyli międzynarodowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych podjął działania w sprawie 21,6 mln fałszywych kont. W ten sposób chce walczyć z fake newsami w internecie.

Jak możemy przeczytać na blogu LKDN, portal, z którego na całym świecie korzysta ponad 645 milionów osób, chce być miejscem bezpiecznym dla wymiany doświadczeń zawodowych czy poszukiwania nowej pracy. Dlatego zdecydował się rozpocząć walkę z fake newsami.

Jak to robi? Rozpoczął od wyłapywania i usuwania fałszywych profili wraz z treściami, jakie na nich zostały zamieszczone. W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku podjęli takie kroki w przypadku 21,6 mln fałszywych kont, udało im się zatrzymać również powstanie 19,5 miliona takich kont.

Portal poinformował, że w ramach walki z fake newsami wprowadził nowy system oparty na uczeniu maszynowym oraz sztucznej inteligencji, który automatycznie usunął ponad 2 miliony fałszywych kont, zanim zostały one zgłoszone przez użytkowników serwisu. Natomiast 67 tys. kont usunięto natychmiast po zgłoszeniu.

- Dzięki temu chcemy mieć pewność, że nasza społeczność nadal będzie cennym źródłem, takim, który stwarza możliwości znalezienia pracy, nawiązania kontaktów i rozwoju kariery. Kiedy zatrzymujemy fałszywe konta, zaczynamy zwiększać ku temu szanse - napisali na blogu przedstawiciele LKDN.www.pulshr.pl | 02-04-2020 01:54:30