Ostatnie dni na zgłoszenia do TOP Start-up Polski Wschodniej 2019


KDS - 23 sie 2019 11:17


Już tylko do niedzieli, 25 sierpnia 2019 roku start-upy działające w pięciu województwach Polski Wschodniej mogą zgłaszać swoje pomysły do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2019.

- Organizowany przez nas konkurs jest dla początkujących przedsiębiorców swego rodzaju oknem na świat i szansą na poszerzenie biznesowych horyzontów. Możliwość zainteresowania innowacyjnym konceptem potencjalnego inwestora to jedno. Równie cenne są wzajemne spotkania i rozmowy, inspirowanie się, dzielenie się doświadczeniami i zdobywane na kongresie know-how - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

Jak dodaje, obserwując biznesowe drogi tych, których jury nagradzało w poprzednich edycjach, widać, że często to właśnie tutaj innowacyjne koncepty nabierają rozpędu, a zgłoszenie do konkursu okazuje się być tym mocnym startem, od którego zaczyna się sukces.

Przedsiębiorcy zainteresowani zaprezentowaniem swoich rozwiązań mają czas na wysłanie zgłoszenia do 25 sierpnia. Należy to zrobić poprzez formularz dostępny tutaj.

Do finału TOP Start-up Polski Wschodniej 2019 dostanie się 10 wyselekcjonowanych start-upów. Projekty oceniane będą zarówno pod kątem innowacyjności, jak i potencjału biznesowego. W konkursie mogą wystartować start-upy działające w jednym z pięciu województw - podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim oraz świętokrzyskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Finaliści zaprezentują swoje pomysły na biznes podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (25-26 września 2019). Wydarzenie co roku gromadzi liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego z Europy Wschodniej.

Jakie korzyści daje udział w konkursie? To m.in. zwiększenie popularności projektu, uzyskanie cennych informacji zwrotnych od bardziej doświadczonych kolegów, obecność w mediach oraz możliwość nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. 

Dodatkowo finaliści TOP Start-up Polski Wschodniej 2019 będą mieli własne stoiska w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku, gdzie odbywać się będzie 6. edycja WKG. Wezmą również udział w debatach panelowych z udziałem ekspertów, przedsiębiorców i odnoszących sukcesy start-upów. Specjalnie zaaranżowana strefa networkingowa będzie miejscem spotkań z inwestorami i potencjalnymi partnerami. Wschodni Kongres Gospodarczy daje zaczynającym przygodę z biznesem dostęp do merytorycznej wiedzy oraz możliwość czerpania z wartościowego mentoringu ekspertów i inwestorów.

Warto przypomnieć, że zeszłorocznym laureatem konkursu wybrany został Elastic Cloud Solutions, białostocki start-up, który opracował narzędzie rozwiązujące kluczowy dla sprawnej działalności problem z komunikacją wewnętrzną firm.

fot. PTWP fot. PTWP

- Elastic Cloud Solutions nauczył się zarabiać pieniądze, zdobywać pierwszych klientów, jego rozwiązanie może być stosowane globalnie, tym samym w pełni spełnia definicję start-upu. Zgodnie z nią powinno być to przedsiębiorstwo, które rośnie szybciej niż pozostałe i ma w sobie ogromny potencjał. Oni niewątpliwie go mają, co zostało już zweryfikowane przez polskich klientów – tak decyzję jury komentował jeden z jego członków Maciej Dardziński z Podlaskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szósta edycja największej konferencji biznesowej poświęconej perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej – Wschodni Kongres Gospodarczy – odbędzie się w dniach 25-26 września 2019 r. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Zgromadzi około półtora tysiąca biznesmenów, polityków z regionu, kraju i Europy, inwestorów, finansistów, samorządowców, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.www.pulshr.pl | 09-04-2020 00:46:14