Skrzynki wielorazowego użytku i butelkomaty - sieć stawia na proekologiczne rozwiązania


Portalspozywczy.pl - 13 sie 2019 11:00


Kaufland coraz mocniej angażuje się na polu polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, która odgrywa istotną rolę w strategii firmy. W ramach strategii CSR oraz przyświecającej jej idei „Działanie robi różnicę" sieć podejmuje oraz wspiera szereg działań mających na celu m.in. promowanie zdrowego odżywiania, wsparcie polskich producentów jak również szerzenie proekologicznych rozwiązań - mówi serwisowi portalspozywczy.pl biuro prasowe sieci Kaufland Polska.

Jednym z realizowanych przez Kaufland projektów w zakresie redukcji plastiku jest wprowadzenie w Polsce skrzynek wielorazowego użytku. Ich zastosowanie pozwoliło sieci znacząco zredukować zużycie jednorazowych, kartonowych lub plastikowych opakowań podczas transportu produktów świeżych.

Kolejnym działaniem podjętym w tym roku jest wdrożenie przez sieć normy ISO 50001. - To jedna z najlepszych praktyk służących racjonalnemu i oszczędnemu zarządzaniu energią. W tym zakresie sieć jest zdecydowanym liderem na rynku. Zarówno w sklepach, jak i w centrach logistycznych, firma stawia na nowoczesną, a zarazem wydajną energetycznie technologię. W marketach wykorzystywane jest oświetlenie LED, wprowadzana jest też technologia odzysku ciepła odpadowego, która funkcjonuje już w ponad 50 sklepach oraz stosowana jest w każdym nowo wybudowanym obiekcie - informuje sieć.

- Kaufland podejmuje także działania mające na celu ograniczenie zużycia i produkcji opakowań z tworzywa sztucznego. W ponad 50 naszych sklepach dostępne są tzw. butelkomaty. Dzięki nim nasi klienci mają możliwość oddać butelkę zwrotną w zamian za co otrzymują bon o wartości nominalnej odpowiadającej kwocie kaucji, który mogą później zrealizować na zakupy w naszych sklepach - informuje biuro prasowe spółki.

Więcej czytaj tutajwww.pulshr.pl | 02-07-2020 12:08:14