ChallengeRocket ruszył na podbój Zjednoczonych Emiratów Arabskich


KDS - 5 sie 2019 13:12


Polski startup ChallengeRocket został wybrany przez rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) do uruchomienia pierwszego etapu prestiżowego programu umożliwiającego reformę edukacji w zakresie nauczania programowania. Pokonał ponad 600 konkurentów z całego świata.

- Nasza platforma technologicznie wyprzedza konkurencję o krok, umożliwiając bezpośrednie dotarcie do najlepszych programistów na świecie, sprawdzenie ich umiejętności i możliwość ich natychmiastowej rekrutacji. To powoduje, że nasza firma trafia na radar wielkich koncernów jak i poszczególnych państw. Dla ChallengeRocket kontrakt w ZEA to wielka szansa, ale i ogromne wyzwanie, otwierające przed nami nowe, niebywale atrakcyjne możliwości rozwoju na bardzo perspektywicznym i lukratywnym rynku - podkreśla Paweł Kwiatkowski, prezes i współzałożyciel ChallengeRocket.

Na czym będzie polegało przedsięwzięcie wprowadzane w ZEA? Będzie miał za zadanie uruchomić pilotażowe programy edukacyjne na obszarze MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna). ChallengeRocket robi to w ścisłej współpracy z rządową agencją KHDA, kontrolującą jakość nauczania w prywatnych szkołach w Emiratach. Te stanowią zaś obecnie ponad 55 proc. rynku edukacji w ZEA.

Czytaj więcej: Hackathony w rekrutacji. Nawet banki i ministerstwa korzystają z tej metody rekrutacyjnej

- Według raportu Boston Consulting Group, w 2023 r. rynek edukacyjny w ZEA wart będzie 7,1 mld dolarów wobec 4,4 mld dolarów w 2017 r. Jednocześnie udział sektora prywatnego skoczy z 56 proc. do 66 proc. To pokazuje, jak potencjalnie wartościowy i przyszłościowy jest kontrakt w tej części świata – zaznacza Tomasz Florczak, współzałożyciel i CTO ChallengeRocket.

Polska spółka ponadto rozpoczyna kooperację z rządową inicjatywą 1 Million Arab Coders oraz Dubai Future Foundation (mającą budżet na poziomie ponad 300 mln dolarów). Wspólnie będą pracować przy uruchamianiu systemu do oceny umiejętności programistów i tym samym zrewolucjonizowanie wielu dziedzin gospodarki na obszarze MENA, bazujących na usługach programistycznych. Mocną kartą przetargową ChallengeRocket jest tu niewątpliwie międzynarodowy charakter spółki oraz jej autorski know-how.

- Udany pilotaż pozwoli nam na rozszerzenie współpracy z rządem ZEA i wprowadzenie wielu zmian w zakresie tamtejszej reformy edukacji w kolejnych latach - uważa Paweł Kwiatkowski.

Wybór polskiego strat-upy może przynieść im dodatkową korzyść, bowiem ich inicjatywa wzbudziła już zainteresowanie lokalnych funduszy inwestycyjnych z Emiratów.

Czytaj więcej: Uważają, że znaleźli sposób na rekrutację programistów

- Widzimy rosnące zainteresowanie, ale rozmowy z zagranicznymi funduszami są jeszcze na wczesnym etapie. Na razie pozyskujemy krajowy kapitał na finansowanie kolejnych etapów wzrostu i koncentrujemy się przede wszystkim na rozwoju biznesu - mówi Anna Łuczyńska, CFO spółki. 

ChallengeRocket ma za sobą kilka znaczących sukcesów: spółka kilka dni temu wygrała finał MIT Enterprise Forum CEE, wcześniej zwyciężyła m.in. podczas konkursu European Startup Days oraz ABSL Start-Up Challenge. Zaś Facebook for Developers uznał platformę za najlepsze miejsce na świecie do weryfikowania umiejętności programistycznych. Równolegle spółka zakwalifikowała się do grupy dziesięciu najlepszych startupów w ramach MIT Enterprise Forum CEE, wspierającego najbardziej innowacyjne firmy naukowo-technologiczne. Startup rozpoczął właśnie proces pozyskiwania kapitału na kolejną fazę ekspansji czyli na rozbudowę funkcjonalności produktu oraz rozwój działów marketingu i sprzedaży. Więcej na ChallengeRocket.com.www.pulshr.pl | 08-07-2020 06:17:22