Tokio apeluje do pracowników, by na czas igrzysk olimpijskich 2020 zostali w domu


GP - 22 lip 2019 11:23


Władze Tokio zainaugurowały kampanię informacyjną. Przekonują pracodawców i pracowników, by rozważyli pracę z domu w czasie Olimpiady w 2020 r.

Japończycy spędzają w pracy bardzo dużo czasu. Są jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata. W 2016 r. 25 na 100 pracujących obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni wypracowywało średnio 80 nadgodzin miesięcznie. Biorąc pod uwagę zaludnienie wyspiarskiego kraju, pojawiają się w związku z pracą i inne problemy, np. komunikacyjne.

Najgorzej tę sytuację odczuwa oczywiście stolica Japonii - Tokio. Szacuje się, że dziennie około 8 milionów osób przemieszcza się w tokijskiej metropolii w związku z pracą. Cała aglomeracja w 2018 r. została uznana przez ONZ za najbardziej zaludniony obszar świata. Zbliżające się wielkimi krokami igrzyska olimpijskie  w 2020 r., na pewno nie pomogą. Sytuacji komunikacyjna w Tokio już jest krytyczna. Władze miasta zdecydowały się w związku z tym na nietypową kampanię informacyjną.

Czytaj też: Japonia ma poważny problem

Jak informowała 22 lipca AFP Tokio właśnie zaczyna przekonywać firmy i pracowników, by rozważyli pracę z domu w kluczowych tygodniach rywalizacji sportowej.

- Spodziewamy się 920 tysięcy widzów na obiektach sportowych dziennie - precyzowała, cytowana przez AFP Kasumi Yamasaki, koordynatorka tokijskiego magistratu odpowiedzialna za organizację transportu w czasie Olimpiady. Jeśli jej szacunki się potwierdzą oznaczać będą wzrost o 10 proc. liczby użytkowników publicznego transportu w Tokio. To oczywiście przełoży się na utrudnienia, korki, opóźnienia.

Tokio to jeden z najbardziej zaludnionych obszarów globu. (fot. pixabay.com)
Tokio to jeden z najbardziej zaludnionych obszarów globu. (fot. pixabay.com)


www.pulshr.pl | 01-10-2020 18:16:46