Finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka. Oto TOP 3 kierunków na SGGW


KDS - 16 lip 2019 14:43


Finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, turystyka i rekreacja, zarządzanie, dietetyka oraz ekonomia to najbardziej popularne w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Podobnie jak w ubiegłym roku także w tegorocznej rekrutacji największą popularnością cieszył się kierunek finanse i rachunkowość. O 135 miejsc ubiegały się 1052 osoby, co oznacza, że o jedno miejsce walczyło średnio 7,8 kandydatów.

Na drugiej pozycji znalazła się informatyka gdzie o jedno miejsce ubiegało się 5,3 kandydatów (o 135 miejsc walczyło 711 osób). Trzecią pozycją zajęła logistyka. Na tym kierunku o jedno miejsce walczyło 5,2 kandydatów. Na logistyce o 150 miejsc ubiegało się 786 osób.

Kolejną pozycję w rankingu popularności kierunków zajęła turystyka i rekreacja, gdzie średnio o miejsce walczyło 5,1 osób. Na tym kierunku o 75 miejsc ubiegało się 383 kandydatów. Na zarządzaniu o 135 miejsc walczyło 662 kandydatów, czyli średnio 4,9 os/miejsce. Nadal popularna jest także dietetyka ze średnią 4,8 os./miejsce (361 zarejestrowanych, 76 miejsc).

czytaj więcej: Za rok nauki płacą 40 tys. zł. Chętnych nie brakuje

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami były: finanse i rachunkowość - 9,5 os./miejsce, dietetyka - 7,1 os./miejsce, logistyka - 6,9 os./miejsce, turystyka i rekreacja - 6,9 os./miejsce, weterynaria - 6,2 os./miejsce, informatyka - 6,2 os./miejsce, biotechnologia - 5,3 os./miejsce.

Z kolei podczas rekrutacji 2017/2018 popularnymi kierunkami były: finanse i rachunkowość - 8.6 os./miejsce, turystyka i rekreacja - 8.2 os./miejsce, dietetyka - 7.8 os./miejsce, logistyka - 7.3 os./miejsce, informatyka - 6.7 os./miejsce, weterynaria - 6.5 os./miejsce, zarządzanie - 5.0 os./miejsce, biotechnologia - 4.8 os./miejsce i ekonomia - 4.6 os./miejsce.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów. Dokumenty są składane w Biurze Spraw Studenckich dopiero po uzyskaniu informacji o przyjęciu na studia. Internetowa rejestracja kandydatów polega na wpisaniu danych osobowych oraz wyników matur. Dane te można uzupełniać w dowolnym momencie.

 

Czytaj więcej: Gowin: trzeba zreformować Polską Akademię Nauk

Po wpisaniu wyników kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji. Komunikacja z maturzystami w trakcie rekrutacji odbywa się poprzez internetowe strony rekrutacyjne SGGW, Panel Administracyjny w Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) oraz pocztą elektroniczną (adres e-mail kandydata wpisany w SOK). Dzięki temu kandydaci w każdej chwili całego procesu rekrutacyjnego otrzymują bardzo precyzyjne informacje o jego przebiegu.

Dla kandydatów, którzy nie mają dostępu do internetu, uczelnia przygotowała stanowiska komputerowe w Biurze Spraw Studenckich przy ul. Nowoursynowskiej 166, w budynku 8, w dni robocze w godz. od 9.00 do 15.00. Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną w wysokości 85 złotych, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku na którym chcą studiować.www.pulshr.pl | 06-08-2020 20:58:06