Lexus w wersji sport dla najlepszego pracownika. Oto jak firmy doceniają zaangażowanie


jk - 11 lip 2019 20:16


Lexus w wersji sport, wycieczka za granicę, przejażdżka Ferarri - takie nagrody trafiają w ręce polskich pracowników.

Działy HR we współpracy z menedżerami lub ze wsparciem firm zewnętrznych tworzą systemy motywacyjne, aby budować zaangażowanie pracowników. Na rynku pojawiają się również niestandardowe pomysły pokazujące, jak przez oderwanie pracownika od biurka i podarowanie mu zaskakującego przeżycia można zmotywować go do dalszego działania.

Przykładem jest firma Atman, która nagrodziła pracownika za wzorowe wdrożenie Cloud&IaaS , największego projektu w historii firmy. Przez miesiąc może korzystać z Lexusa w wersji sport.

Źródło: LinkedIn/Monika Jaśklelewicz Źródło: LinkedIn/Monika Jaśklelewicz

Na inny pomysł wpadła firma JYSK. Załoga sklepu z z najlepszymi wynikami sprzedażowymi może liczyć na wycieczkę zagranicę. W tym roku załoga z Gdańska poleciała do Hiszpanii. W 2017 r. pracownicy wybrali wycieczkę na Maltę. Natomiast we wcześniejszych edycjach konkursu pracownicy wypoczywali w Grecji czy w Hiszpanii.

Czytaj też: Praca w JYSK. W Trójmieście na starcie pracownicy otrzymują 2600 zł

W tym czasie ich stanowiska obejmowali pracownicy dyrekcji JYSK Polska, menedżerowie różnych działów i kierownicy.

Nie tylko za pracę zatrudnieni mogą otrzymać oryginalny prezent od firmy. Pracodawcy również za polecenia do pracy oferują nietypowe nagrody. Amerykańska firma AppDynamics za trafioną rekomendację nagradzała lotem helikopterem do hrabstwa Napa. Tam pracownik miał okazję zwiedzić popularne winiarnie oraz skosztować ich wyrobów.

Z kolei serwis Thumbtack zorganizował konkurs. Członkowie załogi na bieżąco otrzymywali informacje dotyczące pozycji, jaką zajmują oraz ile brakuje im do lidera. Pracownik, który zajął pierwsze miejsce w rankingu skuteczności poleceń, otrzymał prezent w postaci podróży do dowolnego miejsca na świecie.

Przykładów ciekawych nagród za rekomendacje nie brakuje również na polskim rynku. Firma doradcza EY za polecenia oferuje przejażdżkę Ferrari czy obiad z wybranym pracownikiem firmy.

- Niestandardowe podejście spowodowało, że program cieszy się dużą popularnością - mówi Anna Woźniak, starszy menedżer ds. rekrutacji z EY. - Pracownicy chętniej polecają, a my dzięki temu poszerzamy naszą sieć kandydatów z polecenia, którzy są często idealnie dopasowani do profilu poszukiwanej osoby – dodaje.www.pulshr.pl | 14-10-2019 05:15:17