Spada bezrobocie, firmy szukają nowych pracowników


AKC - 11 lip 2019 14:13


W Łodzi bezrobocie ciągle spada, a firmy szukają nowych pracowników. Stopa bezrobocia w Łodzi, w maju, spadła do poziomu 5,3 proc. i w dalszym ciągu spada. Na początku lipca zarejestrowanych było 18,3 tys. osób.

Jak informuje Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, w ostatnim czasie kolejnych 1700 osób znalazło pracę w Łodzi.

- Bezrobocie nie spada samo z siebie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Spadek bezrobocia w całym kraju nie oznacza, że wszędzie automatycznie ono również spada. Z naszych analiz wynika, że w tej chwili w Polsce jest 80 powiatów, w których bezrobocie wciąż przekracza 10 proc. Rolą samorządu jest stworzenie firmom generującym nowe miejsca pracy jak najlepszych warunków do działania tak, by chciały lokować się w Łodzi. Od kilku już lat pokazujemy, że takie warunki potrafimy stworzyć i dlatego do Łodzi przybywają nowi pracodawcy, a ci którzy w Łodzi już działają, chcą się rozwijać i zatrudniać nowych pracowników, na przykład tak jak robi to łódzka firma TME - dodaje Bors.

Czytaj też: Bezrobocie w strefie euro. Najnowsze dane zgodne z oczekiwaniami

TME jest łódzką firmą rodzinną, w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie działalności.

- Nasza firma wciąż się rozwija, a że doceniamy współpracę z łódzkim samorządem, stąd wzmacniamy naszą obecność w Łodzi. Na początku 2019 r. przyjęliśmy do pracy 100 nowych pracowników. W ten sposób zatrudnienie w TMW osiągnęło poziom blisko 1000 osób. Każdego dnia wysyłamy 5 tys. paczek do odbiorców na całym świecie, dlatego niebawem ruszy największy projekt w historii naszej firmy: na granicy Łodzi i Rzgowa wybudujemy najnowocześniejsze w tej części Polski centrum logistyczne. I już po ukończeniu pierwszego etapu inwestycji będziemy mogli zatrudnić kolejnych 500 osób. Poszukujemy od pracowników magazynowych po wysokiej klasy specjalistów IT i HR - mówi Andrzej Kuczyński, dyrektor ds. Operacyjnych firmy www.pulshr.pl | 10-04-2020 21:45:21