Rusza rowerowa rywalizacja firm. Pracownicy ścigają się na kilometry


jk - 11 lip 2019 14:10


Bridgestone, Computacenter, Ergo Hestia, Lotos czy LPP odpowiedziały na zaproszenie Allegro i teraz będą namawiać swoich pracowników do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Kręć Kilometry”.

Polska platforma sprzedażowa namówiła kilka dużych polskich firm do podjęcia wspólnych działań na rzecz czystego powietrza. W ramach rowerowej rywalizacji pracownicy Allegro, Bridgestone, Computacenter, Ergo Hestia, Lotos czy LPP ścigają się na kilometry na rowerach.

- Założenie jest proste i pozwala na integrację pracowników we wspólnych działaniach mających piękny, ekologiczny cel. Chcemy pokazywać ludziom o ile zredukują ślad węglowy czy ile można zaoszczędzić zamieniając cztery koła na dwa - tłumaczy Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Fundacja Allegro All For Planet zaprasza nie tylko duże, ale też małe i średnie firmy do wypełniania deklaracji #RowerowyPracodawca. (Fot. mat. pras.) Fundacja Allegro All For Planet zaprasza nie tylko duże, ale też małe i średnie firmy do wypełniania deklaracji #RowerowyPracodawca. (Fot. mat. pras.)

Poza coroczną rywalizacją miast w kampanii Kręć Kilometry, w tym roku rywalizują też przedsiębiorstwa, a dokładniej ich pracownicy. Dla wielu to nie pierwsza taka rowerowa inicjatywa.

- W naszej firmie wspieramy zdrowy tryb życia pracowników i śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy firmą bardzo rowerową. Od kilku lat w firmie działa LPP Team, czyli grupa zrzeszająca miłośników sportu, licząca około 200 osób. Uczestnikom LPP Team opłacane są starty w zawodach rowerowych, biegowych oraz triathlonach na terenie całego kraju - mówi Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji i zrównoważonego rozwoju z LPP.

- Co więcej, na co dzień promujemy rowery i mobilizujemy pracowników, żeby na rowerach dojeżdżali nie tylko do pracy, ale i na spotkania służbowe. W tym celu udostępniamy im firmowe rowery oraz organizujemy regularne, bezpłatne przeglądy rowerowe, a także wewnętrzne konkursy i rywalizacje sportowe. Do dyspozycji pracowników są również stacje naprawcze dla rowerów, znajdujące się na terenie siedzib LPP - dodaje.

(Fot. mat. pras.) (Fot. mat. pras.)

W ramach kampanii Kręć Kilometry każdy pracownik może monitorować rowerowe rezultaty swojej drużyny oraz pozostałych firm.

- Chcemy wychodzić na przeciw każdej nowej inicjatywie, która służy nam, naszym pracownikom i naszej planecie. Standardem jest dla nas wyposażenie każdego biura w parking dla rowerów oraz prysznic, dlatego liczymy na duże zaangażowanie pracowników w kręcenie kilometrów - mówi Arletta Myler, HR menedżer z firmy Computacenter Poland.www.pulshr.pl | 06-12-2019 16:23:21