Beata Szydło ma szanse na szefową Komisji zatrudnienia PE


bad/PAP - 5 lip 2019 16:48


W środę, 5 lipca komisja zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego wybierze swojego przewodniczącego. Była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS) jest kandydatką na to stanowisko.

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE poinformowała w piątek w komunikacie, że w przyszłym tygodniu nominuje polską europosłankę Beatę Szydło do przewodniczenia komisji.

W czasie, gdy Szydło była premierem - jak informuje EKR - w Polsce została podwyższona płaca minimalna, wprowadzono nowe zasiłki na dzieci i obniżono wiek emerytalny.

- Bardzo się cieszę, że otrzymałam nominację mojej grupy. W nadchodzącej kadencji pojawi się wiele wyzwań dotyczących zatrudnienia i kwestii społecznych na szczeblu europejskim, takich jak reformy Europejskiego Funduszu Społecznego i dalsze wdrażanie deklaracji w sprawie filaru europejskiego i praw socjalnych - powiedziała Szydło cytowana w komunikacie.

- Wierzę, że po przeprowadzeniu reform społecznych w Polsce posiadam niezbędne doświadczenie i mam nadzieję, że będę w stanie wykorzystać je, aby pomóc w kierowaniu pracami komisji i jej członków - dodała.

Głosowanie w komisji odbędzie się w przyszłym tygodniu w środę w Brukseli.www.pulshr.pl | 08-04-2020 04:22:31