Protesty przeciwko Amazonowi. Likwiduje miejsca pracy


PAP/bad - 2 lip 2019 17:37


Działacze na rzecz ochrony środowiska i tzw. żółte kamizelki protestują we wtorek, 2 lipca we Francji przeciwko firmie Amazon, którą oskarżają o to, że jej działania szkodzą planecie i skutkują zamykaniem małych biznesów, a co za tym idzie - likwidowaniem miejsc pracy.

Kilkudziesięciu protestujących wdarło się we wtorek do biur Amazona w północnej części Paryża. Uczestnicy akcji zorganizowali strajk okupacyjny przy wejściu na teren obiektu. Akcje przeciwko Amazonowi odbyły się też w Tuluzie i w pobliżu miasta Lille.

Organizatorzy protestów sprzeciwiają się planom otworzenia trzech nowych magazynów firmy Amazon we Francji. Utrzymują, że Amazon przyczynia się do ocieplenia klimatu przez emitowanie zanieczyszczeń podczas transportu ogromnych ilości towarów.

Amazon - największy na świecie sklep internetowy - nie skomentował na gorąco wtorkowych protestów. Wcześniej tego dnia koncern Jeffa Bezosa zapowiedział utworzenie we Francji 1,8 tys. nowych stałych stanowisk kontraktowych. Plany przekładają się na zwiększenie łącznego zatrudnienia w firmie do 9,3 tys. osób.

Dzień później (3 lipca) przedstawiciele Amazon przesłali do naszej redakcji następujący komunikat: - Szanujemy prawo każdego do wyrażania swojego zdania. Jednakże stwierdzenia, które padły wczoraj są po prostu nieprawdziwe. Tylko wczoraj ogłosiliśmy, że w tym roku planujemy stworzyć wiele nowych, pełnoetatowych miejsc pracy we Francji. Jesteśmy również dumni z naszego zaangażowania w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Prowadzimy innowacyjne programy mające na celu zmniejszenie liczby opakowań, budujemy farmy wiatrowe i słoneczne. Więcej informacji o naszych programach zrównoważonego rozwoju dostępnych jest na stronie: www.amazon.com/sustainability

Francja jest dla Amazona trzecim co do wielkości europejskim rynkiem. Według danych firmy Kantar spółka kontroluje w tym kraju 17,3 proc. sprzedaży internetowej. Koncern posiada we Francji 20 placówek i sześć centrów logistycznych.

 www.pulshr.pl | 04-04-2020 03:06:11