IKEA w kryzysie wizerunkowym. Zwolnienie za cytat z Biblii?


GP - 28 cze 2019 10:30


IKEA została oskarżona o zwolnienie pracownika za cytowanie Biblii i krytykę pomysłu "dnia solidarności z osobami wykluczonymi, z LGBT". Sprawa trafiła do sądu i wywołała potężną debatę o tolerancji i dyskryminacji.

Jeden z krakowskich pracowników sieci handlowej IKEA w Polsce stracił pracę, bo - jak wskazuje m.in. TVP - nie chciał uczestniczyć w jednej z inicjatyw protolerancyjnych pracodawcy. IKEA zorganizowała "dzień solidarności z osobami wykluczonymi, z LGBT".

Pracownik miał odmówić udziału, a w czasie wymiany zdań z przełożonymi na wewnętrznym forum zacytował Pismo Święte. "Przytoczyłem dwa cytaty z Pisma Świętego: o zgorszeniu oraz o tym że współżycie między dwoma mężczyznami to jest obrzydliwość" - mówi zwolniony pracownik dla tvp.info. W jego ocenie nie jest jego zadaniem, jako sprzedawcy mebli, by uczestniczyć w podobnych propozycjach szkoleń lub integracyjnych inicjatywach.

- Zapowiedziano mi, że zostaną wyciągnięte konsekwencje - mówi zwolniony. Po czym dowiadujemy się, że gdy na drugi dzień przyszedł do pracy poinformowano go, że IKEA wypowiedziała jego umowę o pracę. - Miałem się spakować, opróżnić szafkę, oddać identyfikator - kończy swoją relację anonimowo cytowany, były pracownik. Nie chce ujawniać nazwiska, bo jest pewny że to utrudniłoby mu poszukiwanie nowego zatrudnienia.

Będzie proceswww.pulshr.pl | 20-10-2020 16:52:10