BSH poszukuje pracowników sezonowych. Dla najlepszych szansa na stałą pracę


PAP/KM - 26 cze 2019 12:40


Firma BSH w Łodzi poszukuje 400 osób do pracy sezonowej w zmodernizowanej niedawno fabryce suszarek do ubrań. Poszukiwani są pracownicy na stanowiska związane z produkcją fabryczną.

Jak podkreśla przedstawiciel firmy Marta Kujawa, okres letni to szczególny czas w rocznym cyklu "życia fabryki suszarek do ubrań". Zwraca uwagę, że to właśnie wtedy rozpoczynają się przygotowania do tzw. wysokiego sezonu, podczas którego moce produkcyjne fabryki znacząco wzrastają. Stąd też - jak mówi - zapotrzebowanie na setki pracowników sezonowych, dzięki którym "możliwe jest utrzymanie wysokiej efektywności zakładu".

Według niej, w tym roku, spółka BSH w Łodzi będzie potrzebowała 400 pracowników. Poszukiwani są m.in. pracownicy produkcji czy transportu wewnętrznego.

Zdaniem Kujawy, praca sezonowa była i jest popularną formą zatrudnienia wśród Polaków. Stanowi atrakcyjną propozycję dla osób, które chcą zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenia, również wśród studentów oraz osób planujących powrót na rynek pracy. Podkreśla, że osoby, które zdecydują się za zatrudnienie sezonowe w zakładach fabrycznych BSH mogą liczyć na wiele korzyści.

- Każdy z pracowników zatrudnianych przez BSH przechodzi kompleksowe szkolenie w Centrum Treningowym, które przygotowuje go do pracy na danym stanowisku. Zdobycie niezbędnego doświadczenia jest bez wątpienia jedną z nich, szczególnie dla studentów, którzy już podczas nauki mogą rozpocząć wdrażanie w świat zawodowy. Jednocześnie, nie zobowiązuje do długoterminowych relacji z pracodawcą - mówi Kujawa.

Najlepszym pracownikom zainteresowanym przedłużeniem pracy, firma ma możliwość zaoferowania pracy w nowobudowanej fabryce zmywarek w Łodzi.

Przeczytaj: BSH rozpoczęło budowę nowej fabryki zmywarek

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group, produkującego urządzenia marki Bosch, Siemens, Gaggenau, Zelmer. W Polsce posiada sześć fabryk, w tym trzy w Łodzi, gdzie powstają pralki, zmywarki i suszarki do ubrań. Pozostałe zakłady zlokalizowane są we Wrocławiu (piekarniki i lodówki) oraz Rogoźnicy k. Rzeszowa (małe AGD). BSH w Polsce utworzyło też centra usług wspólnych pracujące na rzecz całej grupy m.in. w zakresie księgowości, informatyki, handlu zagranicznego i zakupów. Firma rozwija w naszym kraju Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. www.pulshr.pl | 17-02-2020 23:25:38