Robotyzacja nie zabiera miejsc pracy, lecz podnosi ich standard


propertynews.pl - 16 cze 2019 10:10


Miniony rok był okresem spekulacji na temat tego, na ile automatyzacja i robotyzacja zabije sektor nowoczesnych usług biznesowych. - Tymczasem ludzie, którzy zaczęli pracować w naszym sektorze wykonując proste operacje, w tej chwili są odpowiedzialni za znacznie bardziej zaawansowane procesy – podkreśla Piotr Dziwok, prezes ABSL, prezes Shell Polska.

Prezes ABSL Piotr Dziwok podkreśla, że Polska dzięki swoim przewagom konkurencyjnym nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o dalszy rozwój.

– Świadczy o tym fakt, że nawet firmy z Indii otwierają swoje centra usług w Polsce – zauważa Piotr Dziwok.

Polska pod względem skali rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych zajmuje trzecie miejsce na świecie po Indiach i Filipinach.

– Powinniśmy walczyć o to, by lepiej przekonać zarządy firm w Londynie, we Frankfurcie, w Paryżu czy w Nowym Jorku, że Polsce możemy realizować zaawansowane, kompleksowe projekty i mieć dyrektorów i wiceprezesów globalnych korporacji, którzy z Polski będą zarządzać – zaapelował podczas konferencji ABSL Summit Jacek Levernes, prezes honorowy ABSL.

Dalszą część artykułu znajdziesz tutaj.

Przeczytajcie też: Raport: automatyzacja powodująca spadek zatrudnienia groźna dla budżetów państwwww.pulshr.pl | 02-07-2020 11:21:02