PZU pomaga żeglować niepełnosprawnym w Chełmie Śląskim


GP - 12 cze 2019 8:55


W Yacht Club OPTY nad Zalewem Dziećkowice II w Chełmie Śląskim rozpoczął się XIV Żeglarski Biwak Integracyjny. Inicjatywie patronuje i sponsoruje ją Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU).

Uczestnikami biwaku nad śląskim zalewem są osoby z niepełnosprawnością. Towarzyszą im opiekunowie. Organizatorzy biwaku przygotowali dla uczestników zajęcia o charakterze kulturalnym i sportowym oraz inne aktywności integrujące. W planie kilkudniowego wydarzenia znajdziemy przejażdżki jachtami żaglowymi i motorowymi po jeziorze, pokazy sprawności psów ratowniczych WOPR, gry i zabawy oraz koncerty.

Żeglarski Biwak Integracyjny to cykliczna impreza organizowana nieprzerwanie od 2006 r., więc już 13 lat. Jest skierowana do osób z niepełnosprawnością z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jej celem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, ale też edukacja żeglarska.

Sponsorem głównym biwaku jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Organizatorami są: Yacht Club OPTY w Chełmie Śląskim, Zarząd  Powiatowy Ligi Obrony Kraju, Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach, Ośrodek „Błogosławiona Karolina” - Caritas w Lędzinach, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Chełmie Śląskim, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” w Bieruniu, Lędzińskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Lędzinach, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Imielinie, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach. Imprezę wspierają okoliczne samorządy: Starostwo Powiatowe w Bieruniu, Miasto Bieruń, Gmina Chełm Śląski oraz Miasto Imielin.

(fot. Yacht Club OPTY/materiały prasowe) (fot. Yacht Club OPTY/materiały prasowe)www.pulshr.pl | 25-08-2019 02:11:51