Praca szuka nauczyciela - bezpłatne szkolenia na start w zawodzie


PAP/AKC - 11 cze 2019 13:42


Według władz Warszawy w stołecznych szkołach i przedszkolach we wrześniu może zabraknąć ponad 3 tys. nauczycieli. Miasto zainaugurowało we wtorek akcję "Praca szuka nauczyciela". Oferuje m.in bezpłatne szkolenia wspomagające start w zawodzie.

Kaznowska przekonywała, że miasto chce zachęcić młodych ludzi do pracy w szkołach. - Dlatego wprowadziliśmy podwyżki dla nauczycieli stażystów i mianowanych, a teraz oferujemy bezpłatne szkolenia - zaznaczyła.

W tym roku na ich doskonalenie zawodowe przeznaczono 16 mln zł. Miasto informuje, że dla zainteresowanych Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oferuje specjalne szkolenia wspomagające start w zawodzie nauczyciela i porady prawne.

Na stronie WCIES jest również Bank Rezerw Kadrowych, gdzie udostępniane są informacje o możliwych miejscach pracy i zapotrzebowaniu na nauczycieli w poszczególnych placówkach.

Czytaj też: Nowy minister edukacji: chcemy się wywiązać z porozumień zawartych przed strajkiem nauczycieli 

 

- Ciekawą ofertą jest Akademia Młodego Nauczyciela. To bezpłatne wspomaganie nowo zatrudnionych nauczycieli poprzez szkolenia, konsultacje, wymianę doświadczeń - podają władze miasta.

WCIES prowadzi także darmowe szkolenia dla nauczycieli w czasie ich całej kariery zawodowej. Miasto organizuje ponadto bezpłatne kursy, których celem jest rozwój warsztatu metodycznego dla pracowników uczelni zamierzających podjąć współpracę ze szkołami.

Czytaj też: Nauczyciel - zawód wyższego zaufania. W Polsce niekoniecznie 

Miasto szacunki co do braku nauczycieli opiera na arkuszach organizacyjnym Zgodnie z nimi w warszawskich placówkach może zabraknąć m.in. 1,7 tys. w szkołach podstawowych, 1,4 tys. w szkołach ponadpodstawowych i blisko 600 nauczycieli przedszkolnych i 400 pedagogów specjalnych. Według miasta największe braki dotyczącą wykładających język angielski, matematykę, WF i praktyczną naukę zawodu. www.pulshr.pl | 18-09-2019 03:09:49