Adam Wawoczny nowym prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej


KM - 10 cze 2019 17:58


Na czele Śląskiej Organizacji Turystycznej stanął Adam Wawoczny. Zastąpił prezydenta Bielska - Białej Jarosława Klimaszewskiego, który szefował ŚOT-owi w latach 2017-2019

Do swojego składu zarząd ŚOT-u dokooptował również nowych członków - Wojciecha Dziąbka, dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojciecha Czyżewskiego - przedstawiciela Dąbrowy Górniczej.

Adam Wawoczny urodził się w Rybniku. Ukończył Wydział Historyczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego (kierunek animacja i zarządzanie w kulturze).

Jest emerytowanym funkcjonariuszem policji - w latach 1992-2009 pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. W latach 2006-2010 był radnym gminy Lyski w powiecie rybnickim.

Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku i jego reprezentanta w ŚOT. Związek, którego głównym zadaniem jest realizacja inwestycji w regionie, angażuje się również w promocję turystyczną w kraju i za granicą.

Jest także założycielem (w 2005 roku) i prezesem Stowarzyszenia Sumina na rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska, zajmującego się między innymi ochroną dziedzictwa kulturowego, środowiska naturalnego, popularyzacją turystyki i organizacją imprez krajoznawczych.www.pulshr.pl | 20-10-2019 11:22:48