Johnson Matthey chce budować w Koninie fabrykę. Zaczyna od spotkania z mieszkańcami


AH - 4 cze 2019 21:07


Kilkadziesiąt osób przyszło na pierwsze spotkanie z przedstawicielami brytyjskiej firmy Johnson Matthey (JM), która chce zbudować w Koninie fabrykę  nowoczesnego materiału katodowego do ogniw akumulatorowych.

Zakład ma wytwarzać materiały wykorzystywane przy produkcji baterii akumulatorowych do samochodów elektrycznych.

Fabryka ma powstać na terenach przemysłowych Impexmetalu po byłym budynku elektrolizy. Rozpoczęcie budowy zakładu o zdolnościach produkcyjnych w wysokości 10 000 ton rocznie planowane jest jeszcze w tym roku.

Inwestor zawarł umowę na zakup działki o powierzchni 43 ha. Z informacji przekazanych przez przedstawicieli brytyjskiej firmy wynika, że produkcja komercyjna powinna zacząć się w roku 2021/2022 i osiągnąć status platformy dostawczej w 2022/2023.

Wśród atutów lokalizacji fabryki w Koninie inwestor wskazuje położenie w sercu Europy, blisko głównych klientów z łańcucha dostaw wytwarzania pojazdów elektrycznych.

Pierwsze spotkanie przedstawicieli firmy z mieszkańcami miało charakter nieformalny. Kolejne, oficjalne poświęcone przedstawieniu informacji o aktualnym statusie inwestycji, podzieleniu się wizją firmy co do jej rozwoju oraz planów na działalność Johnson Matthey w Polsce zostało zaplanowane w późniejszym okresie, wraz z postępami w uzyskiwaniu niezbędnych zezwoleń administracyjnych.

Johnson Matthey działa na rynku od ponad 200 lat. Rozwiązania proponowane przez firmę znajdują zastosowanie w niskoemisyjnym transporcie, farmacji czy branży przetwórstwa chemicznego. Firma podkreśla, że w swej działalności stawia na rozwiązania bezpieczne dla ludzi i przyjazne środowisku. Zatrudnia ponad 14 000 osób.www.pulshr.pl | 08-08-2020 10:40:18