Szpital w Kostrzynie zamyka oddział położniczo-ginekologiczny. Powodem jest brak lekarzy


PTWP - RynekZdrowia.pl - 31 maj 2019 12:28


Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą na pół roku zamyka oddział położniczo-ginekologiczny. Powodem jest niedobór lekarzy i spadająca liczba porodów.

Jak donosi portal RynekZdrowia.pl oddział przestaje działać 1 lipca i nie będzie funkcjonować do aż końca roku. Jak przekonuje Joanna Pachnicz, prezes Nowego Szpitala w Kostrzynie, w tym okresie podejmowane będą decyzje w sprawie dalszych losów tej jednostki

Decyzja o zamknięciu porodówki była konsekwencją zarówno kłopotów ze znalezieniem lekarzy dla tego oddziału, jak też zmniejszającej się liczba porodów.

Personel lecznicy nie wierzy w informacje o czasowym zawieszeniu działalności porodówki. Jest przekonany, że w szpital żegna się z nią definitywnie.

Szpital w Kostrzynie nie jest pierwszym, który z takich powodów ogranicza działalność oddziałów położniczych. Z początkiem roku takie decyzje podjęły placówki w Kluczborku i Prudniku. Z kolei Szpital Powiatowy w Nowym Tomyślu szuka od dłuższego czasu lekarzy na SOR, do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Jak alarmuje Naczelna Rada Lekarska w Polsce brakuje obecnie około 20 tysięcy lekarzy. Średnio na 1000 mieszkańców przypada ich w naszym kraju mniej aniżeli trzech, co oznacza, że pod tym względem jesteśmy na szarym końcu Europy.www.pulshr.pl | 14-07-2020 11:56:05