CSR drugą twarzą zrównoważonego rozwoju firmy


Justyna Koc - 5 cze 2019 18:30


Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że pojęcie zrównoważonego rozwoju w branży bankowej ma charakter bardziej charytatywny. Co w tej chwili oznacza dla BNP Paribas Bank Polska?

Zrównoważony rozwój na stałe już zagościł w strategiach wielkiego biznesu. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że to pojęcie ma charakter bardziej charytatywny. Dzisiejsza rzeczywistość mocno przeczy takim poglądom.

- Zrównoważony rozwój w naszym banku ma kilka twarzy. Jedną z nich są działania w zakresie finansowania inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii oraz efektywnością energetyczną – mówi Adam Hirny, dyrektor biura ds. międzynarodowych instytucji finansowych i programów zrównoważonego rozwoju, BNP Paribas Bank Polska.

- Zrównoważony rozwój ma także drugą twarz – CSR-ową, która dotyczy działań na rzecz lokalnej społeczności. Staramy się wspierać ją poprzez system grantów i wolontariat pracowniczy – dodaje Adam Hirny.

Jednym z działań prowadzonych na rzecz zrównoważonego rozwoju przez bank jest transformacja energetyczna, która została przygotowana we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym dla wspólnot mieszkaniowych. O jej szczegółach dowiecie się z materiału wideo.www.pulshr.pl | 05-07-2020 18:29:10