Z nożem rzucił się na pielęgniarkę. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa


PAP/KDS - 26 maj 2019 19:23


Krystian B., 17-letni pacjent Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który w środę (22 maja) wieczorem zaatakował nożem pielęgniarkę i poważnie ranił ją w plecy, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokuratura złożyła też wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

- Pielęgniarka weszła do sali, w której przebywał Krystian B. Następnie podała mężczyźnie leki, a gdy odwróciła się, żeby wyjść, została zaatakowana przez niego nożem. Napastnik porzucił nóż na miejscu zdarzenia i zbiegł ze szpitala. Pokrzywdzonej została udzielona niezbędna pomoc medyczna, kobieta została przewieziona do innego szpitala w celu dalszej hospitalizacji. Krystian B. został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu - przekazała ustalenia śledztwa rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk.

- Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci trzech ran kłutych okolicy międzyłopatkowej z kanałami drążącymi do obu jam otrzewnowych z prawdopodobieństwem uszkodzenia miąższu płuc, krwawieniem do jam opłucnowych, skutkujące powstaniem m.in. obustronnej odmy opłucnowej, złamania żebra czwartego przykręgosłupowo po stronie lewej. Obrażenia te stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - dodała rzecznik.

17-letni Krystian B. usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, że podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego, i mając na uwadze grożącą mu surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Krystiana B. na trzy miesiące.www.pulshr.pl | 29-05-2020 18:35:51