Będzie konkurs na dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej


PAP/JS - 15 maj 2019 17:56


W drodze konkursu zostanie wybrany nowy dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku - zdecydował zarząd województwa podlaskiego. Postępowanie konkursowe rozpocznie się 31 maja.

Opera i Filharmonia Podlaska jest instytucją samorządu województwa podlaskiego. Obecny dyrektor Damian Tanajewski pełni tę funkcję od 21 kwietnia 2015 roku.

Kadencja obecnego dyrektora opery kończy się 31 sierpnia 2019 roku, a minister kultury i dziedzictwa narodowego nie wyraził zgody na ponowne powołanie Tanajewskiego "bez przeprowadzenia konkursu" - napisano w uzasadnieniu uchwały zarządu województwa podlaskiego, która opublikowana została w środę w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

"Biorąc pod uwagę powyższe Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił wyłonić kandydata na stanowisko dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w drodze konkursu" - podano w uzasadnieniu do uchwały.

Postępowanie konkursowe rozpocznie się 31 maja, a zakończy - 31 sierpnia.

Obecny dyrektor Tanajewski związany jest z Operą i Filharmonią Podlaska od 2011 roku, gdzie najpierw pełnił funkcję zastępcy dyrektora instytucji, następnie był pełniącym obowiązki dyrektora, po czym został powołany na stanowisko dyrektora.www.pulshr.pl | 31-05-2020 13:16:32