Elżbieta Rafalska: Przejęliśmy przez 8 lat mrożone wynagrodzenia w sferze budżetowej


PAP/JS - 15 maj 2019 7:57


Oczekiwania wzrostu wynagrodzeń cyklicznie pojawiają się przed kampaniami wyborczymi do parlamentu - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W rozmowie z "Faktem" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że polskie społeczeństwo się starzeje. "Po raz pierwszy mierzymy się z tak dużymi wyzwaniami demograficznymi. W ocenie Polaków nasz stan zdrowia jest dużo gorszy niż osób w krajach Europy Zachodniej" - podkreśliła.

"Kontynuujemy program 75+, zapewniający usługi opiekuńcze" - zaznaczyła minister podkreślając przy tym, że to również samorządy powinny rozwijać usługi związane z opieką seniorów, a rząd może wesprzeć je w tym finansowo. "Trzeba rozwijać teleopiekę, środowiskowe formy opieki i pobytu osób starszych, co pozwoli rodzinom łączyć opiekę nad starszymi, schorowanymi członkami rodziny z pracą zawodową" - dodała.

"Oczekiwania wzrostu wynagrodzeń cyklicznie pojawiają się przed kampaniami wyborczymi do parlamentu. Tymczasem po poprzednikach przejęliśmy przez 8 lat mrożone wynagrodzenia w sferze budżetowej" - zauważyła też Rafalska i podkreśliła, że rząd PiS przyznał podwyżki zarabiającym najmniej w sferze budżetowej.

Minister powiedziała również, że rząd pracuje nad podwyżkami dla nauczycieli. "Bardzo trudno jednak jednorazowo nadrobić zaległości poprzednich lat. To na pewno kolejne zadanie, które czeka przyszły rząd" - zaznaczyła.www.pulshr.pl | 31-05-2020 11:11:12