Młodzi u progu wielkiej kariery. Rusza European Start-up Days


OFF - 14 maj 2019 8:00


Kilkadziesiąt debat z udziałem przedstawicieli korporacji i odnoszących sukcesy start-upów. 100 finalistów konkursu Start-up Challenge. Dziś inauguracja czwartej edycji European Start-up Days w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Technologie, które zmieniają świat, nowa praca, nowe kompetencje, firma 4.0, zarządzanie inaczej, inwestycje w przyszłość – to zagadnienia debaty otwierającej tegoroczne European Start-up Days w Katowicach (14 maja, godz. 10.00). 

Wśród uczestnikow debaty otwarcia – Brunon Bartkiewicz, prezes ING Bank Śląski, Jarosław Bator, Managing Director Business Link, Chip Espinoza, ekspert w dziedzinie różnorodności pokoleniowej w miejscu pracy oraz przedstawiciele instytucji i organizacji polskiej sceny start-upowej – Business Link czy fundacji Startup Poland. Dyskusję poprowadzi Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments.

Przez dwa dni (14-15 maja), na kilku scenach w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbędzie się kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych, w których wiedzą i doświadczeniem podzieli się ponad  stu prelegentów.

Uczestnicy debat European porozmawiają m.in. o: nowych trendach i preferencjach konsumenckich kształtujących rzeczywistość, personalizacji i markach, reakcjach na różne formy reklamy, najnowszych tendencjach w marketingu i digital marketingu, o transformacji tradycyjnej gospodarki w cyfrowych czasach.

Nie zabraknie specjalistyczych dyskusji o roli i perspektywach zastosowań poszczegolnych technologii – mowa o internecie rzeczy, sztucznej inteligencji, robotyce czy blockchain.

Przybliżone zostaną obszary, w których start-up są szczególnie aktywne – e-sporcie i przemysł gier komputerowych, biotechnologia i cyfryzacja sektora medycznego, czy branża fintechowa.

Spodek czeka. Kto zwycięży? (fot. PTWP) Spodek czeka. Kto zwycięży? (fot. PTWP)

Wydarzeniu towarzyszy konkurs Start-up Challenge. W tym roku do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba blisko 300 start-upów z kilku kontynentów. Do grona 100 firm, które zaprezentują się na Scale-up Alley European Start-up Days, wybrane zostały pomysły z Białorusi, Niemiec, Polski (najwięcej), Węgier, Wielkiej Brytanii oraz USA.

Czytaj więcej: 100 najlepszych pomysłów na biznes z całego świata na European Start-up Days

 Są wśród nich pomysły na biznes obejmujące np. roboty softwarowe, chatboty, rozwiązania wykorzystujące drony, rzeczywistość rozszerzoną, uczenie maszynowe, narzędzia do automatycznej analizy danych, infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, rozwiązania z obszaru medycyny, aplikacja nawigująca osoby niewidome i niedowidzące, rozwiązania, które będą umożliwiały ludziom przebywanie w atmosferze wolnej od smogu, urządzenia solarne i wiele innych.

Spośród 100 finalistów wybranych zostało 18 start-upów, których twórcy wystąpią przed uczestnikami European Start-up Days w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek oraz na scenach prezentacyjnych Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wielki finał i ogłoszenie laureatów sześciu konkursowych kategorii – dziś o godz. 20.00.

Kinga Baranowska, Karol Bielecki, Marek Kamiński, Oskar Zięta, Marek Zmysłowski i Rafał Sonik. (Fot. mat. pras.) Kinga Baranowska, Karol Bielecki, Marek Kamiński, Oskar Zięta, Marek Zmysłowski i Rafał Sonik. (Fot. mat. pras.)

European Start-up Days jeszcze mocniej łączą się z XI Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach poprzez nowy projekt „My way. Inspiracje”.

Czytaj więcej: „My way. Inspiracje”. Niezwykłe życiorysy na scenach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days

O swoich, oryginalnych, nieprostych, niekiedy wyboistych, ale niezwykle ciekawych  drogach do sukcesu opowiedzą: himalaistka Kinga Baranowska, Karol Bielecki – jeden z najbardziej znanych polskich sportowców, podróżnik i polarnik Marek Kamiński, architekt o światowej renomie Robert Konieczny, Czesław Lang, organizator Tour de Pologne, Rafał Sonik – przedsiębiorca i... kierowca, który stanął na najwyższym stopniu podium legendarnego Rajdu Dakar oraz Oskar Zięta – designer i twórca znanej polskiej marki (Zieta – nowatorska technologia obróbki stali).

Więcej informacji: European Start-up Days – www.estartupdays.euwww.pulshr.pl | 08-04-2020 05:06:07