Atif Rafiq odchodzi z Volvo


PAP/KDS - 29 kwi 2019 12:56


Atif Rafiq, dyrektor Volvo do spraw cyfrowych od 30 kwietnia przechodzi do MGM Resorts International, gdzie będzie kierował działem handlu i wzrostu.

Jak wskazuje serwis Automotive News, Rafiq był pierwszym dyrektorem ds. cyfrowych szwedzkiej marki motoryzacyjnej. Do pracy w Volvo przeszedł z McDonald's jako "weteran Doliny Krzemowej" i według Automotive News odegrał zasadniczą rolę w cyfrowej transformacji producenta.

Przedstawiciele firmy ocenili w oficjalnym oświadczeniu, że dzięki przywództwu Rafiqa koncern zbudował prawdziwie globalną organizację z biurami nie tylko w Sztokholmie, ale też w Szanghaju i kalifornijskim Sunnyvale. Rafiq podał, że podczas swojej pracy w Volvo powiększył działający w Dolinie Krzemowej zespół pracowników z wysokimi kompetencjami cyfrowymi z 35 do 100 osób. Jak zapowiedział, do połowy tego roku zatrudnienie w tym dziale powinno wzrosnąć do około 200 osób.

Rafiq zauważył również, iż przedstawiciele firm technologicznych, takich jak Google, Facebook i Netflix, chętnie dołączają do kadry zarządzającej Volvo. Ma to wynikać z ich przekonania, że jednym z największych wyzwań czekających na realizację jest cyfryzacja całego sektora mobilności - relacjonuje Automotive News. www.pulshr.pl | 28-02-2020 19:32:44