Grupa Pracuj z nowym narzędziem do tworzenia CV


KDS - 24 kwi 2019 13:58


Grupa Pracuj przygotowała kreator CV. To nowe narzędzie dla kandydatów do pracy, które ma pomóc im zminimalizować liczbę pojawiających się w tym ważnym dokumencie błędów. Tym samym podnieść ich szanse na znalezienie pracy.

Mimo, że dyskusja o tym jak dużą rolę w procesie rekrutacyjnym odgrywa dobrze skonstruowane CV trwa od lat, rekruterzy nadal wyłapują sporo błędów w tych dokumentach. CV posiadające nieprzejrzysty układ, nieprofesjonalne czcionki, błędy ortograficzne, zawierające niepotrzebne dane lub brak kluczowych informacji – to najczęstsze z nich.

- Te podstawowe błędy potrafią czasem „ukryć” przed rekruterem nawet najlepiej dopasowanych kandydatów. Zwłaszcza, gdy rekruter ma do czynienia z setkami CV na jedno stanowisko i ograniczonym czasem na ich przeczytanie - opowiada Olga Sielska, marketing owner Kreatora CV w Grupie Pracuj.

By ułatwić pisanie CV, portal rekrutacyjny uruchomił właśnie Kreator CV. Narzędzie to pozwala  szybko i trafnie przedstawić swoje doświadczenie zawodowe. - Jego potencjał zbudowaliśmy z jednej strony na intuicyjnym narzędziu online, a z drugiej strony na wiedzy 50 ekspertów, z którymi konsultowaliśmy układ i zawartość szablonów - podkreśla Sielska.

Użytkownicy portalu będą mogli wybrać jeden z trzech typów życiorysów: klasyczny (dopasowany do większości rekrutacji dla osób obecnych na rynku pracy), studencki (skupiający się głównie na wykształceniu i kursach) oraz techniczny (na stanowiska wymagające przede wszystkim certyfikacji i kompetencji twardych). Szablony można personalizować za pomocą łącznie piętnastu wzorów i dziesięciu kolorów (odpowiednio po 5 i 4 na szablon). Co ważne, zostały one dobrane zgodnie z preferencjami rekruterów.

Jak wskazują autorzy rozwiązania, układ CV tworzonych przez Kreator pozwala na wyeliminowanie błędów, które kandydaci popełniają najczęściej. Pierwszym z nich jest pomijanie najważniejszych informacji. Wypełniając arkusz, nie sposób pominąć informacji np. o danych kontaktowych czy zakresie obowiązków w dotychczasowych miejscach pracy.

Drugim błędem, który eliminuje Kreator jest nieprzejrzysty układ. Typ, rozmiar czy kolor czcionek oraz układ sekcji stworzony jest zgodnie z preferencjami rekruterów. Dokument jest dzięki temu estetyczny i czytelny.

Warto zaznaczyć, że nie tylko profesjonalne firmy rekrutacyjne zdają sobie sprawę z wagi dobrze przygotowanego CV. W pierwszych miesiącach 2019 roku na łamach PulsHR.pl pisaliśmy o nowatorskim pomyśle Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia zdecydowała się wykupić dostęp do profesjonalnego kreatora CV. W ramach planowanej na 3,5 roku współpracy studenci zyskali dostęp do najbardziej rozszerzonego pakietu narzędzia. Będą mogli tworzyć profesjonalne CV i dopasowane listy motywacyjne, a także korzystać z bazy poradników o skutecznym szukaniu pracy, przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych i pożądanych umiejętnościach zawodowych.

- W przypadku studentów kierunków medycznych tego typu wsparcie ze strony uczelni jest szczególnie ważne. Pracując bezpośrednio ze studentami uświadamiamy im, że przygotowanie odpowiednich dokumentów poza czystym aspektem estetycznym, wymaga tak naprawdę szczegółowego przeanalizowania swojego dotychczasowego dorobku i wyznaczenia celów zawodowych - mówi Jakub Sokolnicki, dyrektor Biura Karier WUM.www.pulshr.pl | 16-07-2020 16:26:51