Samsung zakończył akcję "Prezenty bez pudła". Obdarował prawie 13 tys. dzieci


jk - 15 kwi 2019 10:15


Blisko 13 tys. dzieci otrzymało prezenty w ramach świątecznej kampanii #FunkcjaDobroczynności, zrealizowanej przez dział mobile Samsunga. Łączna wartość pomocy udzielonej w ramach akcji to 2 miliony złotych.

W ramach kampanii #FunkcjaDobroczynnośc, Samsun, wspierał dzieci z instytucjonalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci z najuboższych zakątków świata w ramach akcji UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”.

Efektem kampanii jest 12 866 prezentów o łącznej wartości blisko 1 miliona złotych, które trafiły do potrzebujących dzieci. W ramach akcji obdarowano w sumie 686 instytucjonalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski. Dzieci otrzymały m.in. artykuły szkolne i papiernicze, akcesoria sportowe i do zabawy oraz takie rzeczy jak ręczniki, pościel, koce, poduszki, kołdry.

Dodatkowo specjalnej pomocy w wysokości 1 miliona złotych udzielono najbardziej potrzebującym dzieciom z ponad 31 krajów, w tym Zimbabwe, Mongolii, Czadu, Ugandy, Tanzanii czy Kambodży. Wśród produktów znalazły się zarówno przybory szkolne, podręczniki, zabawki, jak również ratujące życie saszetki ORS (doustne sole nawadniające zawierające glukozę i niezbędne składniki mineralne - red.), koce czy tabletki uzdatniające wodę.www.pulshr.pl | 12-07-2020 15:29:16