Piotr Duda o zakazie handlu: ustawa powstała z myślą o pracownikach handlu


DlaHandlu.pl/KDS - 10 kwi 2019 17:13


- Wszystkie ekspertyzy, które były w medialnym obiegu o stratach dla gospodarki czy małych sklepikarzy myśmy już skomentowali. Tak się buduje fake newsy - tak do dyskusji o zmianach w zakazie handlu w niedzielę włączył się Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Jak wyjaśniał w rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność", związek od samego początku wiedział, że ustawa wprowadzająca zakaz handlu jest dobra. - A byłaby bardzo dobra, gdyby posłowie na komisjach w niej nie grzebali. Ale cieszymy się, że kolejne analizy to potwierdzają - powiedział Piotr Duda.

Odnosząc się do publikowanych co pewien czas m.in. przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców danych krytycznie oceniających wpływ nowych rozwiązań na sytuację pracowników i branży handlowej, powiedział tak: - Tak się buduje fake newsy: jakiś handlowiec spod Warszawy obwieścił, że spadły mu obroty o 30 proc., jeden poczytny dziennik to puszcza, inny to powtarza, tę informację bierze Biuro Analiz Sejmowych i twierdzi, że jest to ekspertyza. BAS, jeśli jeszcze za to nie przeprosił, powinien to uczynić.

Czytaj więcej: Jest raport ministerstwa: zakaz handlu w niedziele nie wpłynął na zatrudnienie

- Raport przygotowany przez ministerstwo Jadwigi Emilewicz jasno pokazuje, gdzie te pieniądze w niedzielę trafiają: turystyka, gastronomia. I to jest kierunek, w którym trzeba iść. Uważam, ze wariant węgierski nam nie grozi. Ta ustawa się sama broni. Nie ma żadnych danych, które potwierdzałyby tezę, że upadanie małych sklepów jest powiązanie z ograniczeniem handlu w niedzielę - podsumował przewodniczący Solidarności.

Przypomniał też, że ustawa została stworzona z myślą o pracownikach handlu.www.pulshr.pl | 20-10-2019 11:50:20