Zmodernizowali fabrykę, wdrożyli przemysł 4.0 i zatrudnienie wzrosło o 10 proc.


PAP/AH - 3 kwi 2019 11:12


Ponad 100 mln zł kosztowała modernizacja fabryki suszarek do ubrań firmy BSH w Łodzi. Dzięki inwestycji, m.in. w rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, moce produkcyjne wzrosły o ponad 40 proc., a zatrudnienie o 10 proc. - poinformowali przedstawiciele BSH.

Reprezentująca firmę Marta Kujawa przypomniała, że modernizacja fabryki suszarek do ubrań firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego trwała 18 miesięcy i objęła ponad 70 proc. powierzchni zakładu. W ramach projektu zwiększono moce produkcyjne urządzeń z pompami ciepła o ponad 40 proc.

Dyrektor fabryki Paweł Adamowicz wyjaśnił, że zmiany zaszły przede wszystkim w obszarze produkcji - skrócono cykl produkcyjny. - Dostosowano i zoptymalizowano system dostarczania materiałów. Zmieniła się również koncepcja testów jakościowych, urządzenia są teraz testowane bezpośrednio na linii montażowej. Dzięki temu rozwiązaniu możemy szybciej reagować na ewentualne błędy - powiedział. Dodał, że to niektóre rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, które wprowadzono w zakładzie.

Dodał, że dzięki modernizacji fabryka zwiększyła zatrudnienie o blisko 10 proc.

Zakład w Łodzi jest jedyną tego typu fabryką Grupy BSH na świecie, a modernizacja była odpowiedzią firmy na wzrastające zapotrzebowanie rynku. Wyprodukowane w Łodzi urządzenia trafiają do klientów nie tylko w Europie, ale także w Azji, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group, produkującego urządzenia marki Bosch, Siemens, Gaggenau, Zelmer. W Polsce posiada sześć fabryk, w tym trzy w Łodzi, gdzie powstają pralki, zmywarki i suszarki do ubrań. Pozostałe zakłady zlokalizowane są we Wrocławiu (piekarniki i lodówki) oraz Rogoźnicy k. Rzeszowa (małe AGD). BSH w Polsce utworzyło też centra usług wspólnych pracujące na rzecz całej grupy m.in. w zakresie księgowości, informatyki, handlu zagranicznego i zakupów. Firma rozwija w naszym kraju Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce.

Spółka BSH powstała w Niemczech w 1967 roku i obecnie w całości należy do Grupy Bosch. Na całym świecie zatrudnia niemal 62 tys. pracowników. www.pulshr.pl | 24-02-2020 22:53:26