Wnioski z raportu ABSL: Ludzie to jest to, na co patrzy dzisiaj biznes


Tomasz Jakubowski - 12 mar 2019 6:00


Ludzie to jest to, na co patrzy dzisiaj biznes. Biznes szuka ludzi i to pod nich buduje swoje działania - mówi w rozmowie z WNP.pl Paweł Panczyj, członek zarządu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Paweł Panczyj skomentował badania "Potencjał miast średnich w Polsce dla lokalizacji inwestycji", jakie ABSL przeprowadziło dla Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. - Firmy mogą skorzystać z naszych badań w taki sposób, że dostały diagnozę tego, kto jest dostępny w mniejszych miastach i teraz będą mogły rozwinąć w tych miastach swoją działalność - powiedział Paweł Panczyj.

- Do tej pory domyślaliśmy się, jaki potencjał ludzki jest dostępny. Dzięki raportowi poznaliśmy, kto dokładnie tam jest. Teraz będziemy rozmawiać z przedstawicielami władz miast oraz przedstawicielami istniejących tam uczelni, by móc potem zaproponować mieszkającym tam ludziom odpowiednie zatrudnienie - dodał ekspert z ABSL.

Zobacz także: Adam Hamryszczak: W mniejszych miastach widzimy ogromny potencjał biznesowywww.pulshr.pl | 23-05-2019 16:45:10