Santander Bank szuka przyszłych stypendystów. Wyśle ich latem na Yale University


GP - 6 mar 2019 17:10


Santander Bank w Polsce ogłosił nabór na wakacyjne programy stypendialne na Yale University i Georgetown University w USA.

Do udziału w projekcie mogą aplikować studenci wszystkich uczelni na świecie, które biorą udział w programie Santander Universidades.

Yale University i Georgetown University we współpracy z Grupą Santander przygotowały specjalny wakacyjny program szkoleń dla studentów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce i znajomością języka angielskiego. Bank, także w Polsce, szuka osób spełniających te kryteria. Szuka z nadzieją, że wspomoże je w edukacji.

- Głównym założeniem Santander Universidades jest wspieranie młodych ludzi na całym świecie i tworzenie dla nich przestrzeni do jeszcze lepszego rozwoju wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych - doprecyzował założenia projektu Wojciech Leśniewski z Santander Bank Polska.

Cieszy się zarazem, że dzięki programowi polscy studenci będą mieli szanse uczyć się i poznawać ciekawych ludzi z całego świata.

- Tylko w tych dwóch projektach stypendium otrzyma 36 osób z różnych krajów - dodaje.

Studentom, którzy pomyślnie przejdą globalny proces rekrutacji, Santander Bank udzieli dodatkowego wsparcia finansowego na pokrycie kosztów transportu i zakwaterowania podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Bank szuka osób do uczestnictwa w dwóch programach stażowych:

To pięciotygodniowy kurs na Yale University, który odbywa się między czerwcem a sierpniem. Stypendium pozwalające na udział w tym programie ma szansę zdobyć 12 studentów z całego świata. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród ponad 100 warsztatów tematycznych.

To projekt oferujący 24 studentom multidyscyplinarne warsztaty dotyczące tematyki społecznego i ekonomicznego wykluczenia. Program realizowany będzie na kampusie Georgetown University i potrwa 2 tygodnie.www.pulshr.pl | 20-10-2019 11:43:05