Poczta Polska i Fundacja BOŚ Bank ruszają z kolejną edycją konkursu dla najmłodszych


KDS - 27 lut 2019 12:31


Do 19 marca 2019 szkoły oraz domy kultury mogą zgłaszać uczestników do trzeciej edycji konkursu plastycznego „Świat oczami młodych”, którego organizatorami są Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska. Zwycięskie prace trafią na znaczki pocztowe.

Szkoły oraz domy kultury mogą zgłaszać uczestników do konkursu do 19 marca. Prace plastyczne należy nadesłać do 14 maja 2019 roku. Trzy z nich zostaną nagrodzone, a 10 wyróżnionych. Łączna wartość nagród wynosi 10 tys. zł. Jesienią dokonania trzech laureatów zostaną wydane na znaczkach pocztowych w serii „Świat oczami młodych”. 100 tysięcy sztuk walorów filatelistycznych z tymi pracami będzie sprzedawanych w placówkach pocztowych kraju oraz w internetowym sklepie filatelistycznym Poczty Polskiej. Na znaczkach znajdą się nazwiska autorów prac oraz nazwy ich szkół lub domów kultury.

- Dwie poprzednie edycje konkursu udowodniły jak wielu zdolnych, młodych artystów mamy w Polsce. Tym razem zwracamy się do nich z prośbą o pomoc w pokazaniu, jak ważne jest ratowanie starych odmian drzew owocowych i że zachowanie rodzimej różnorodności biologicznej tak, jak i ochrona kulturowych tradycji lokalnych mają głęboki sens i mogą służyć zachowaniu tożsamości w zglobalizowanym świecie, a każdy z nas może mieć w tym swój udział pielęgnując tradycyjną jabłonkę czy gruszę. Z niecierpliwością czekamy na ich prace - mówi Radosław Żuk, prezes Fundacji BOŚ.

Czytaj więcej: Biedronka wspiera młodych pisarzy. Po 100 tys. zł czeka na autora i ilustratora najlepszej książki dla dzieci

Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej podkreśla, że poprzednie edycje konkursu wniosły do polskiej filatelistyki piękne, kolorowe, oryginalne projekty znaczków, a jednocześnie spopularyzowały tematykę ekologiczną wśród młodzieży.

- Zachęcam młodych artystów do podjęcia wyzwania i ujęcia tym razem tematu tradycyjnego sadownictwa w miniaturowej formie znaczka pocztowego - mówi wiceprezes. 

Pierwsza edycja konkursu „Świat oczami młodych” odbyła się w 2017 r., pod hasłem „Czas na zdrowie”. W kolejnym roku edycja „Ratujemy klimat” przyciągnęła prawie 60 tysięcy uczestników z całej Polski. W każdej z edycji jury wyłoniło 3 prace, które zostały wydane w emisji filatelistycznej w nakładzie po 100 tys. sztuk.www.pulshr.pl | 11-07-2020 16:47:53