Wioletta Rosołowska dyrektorem generalnym L'Oréal Niemcy


KM - 12 lut 2019 13:24


1 kwietnia 2019 roku funkcję dyrektora generalnego L'Oréal Niemcy obejmie Wioletta Rosołowska, obecnie dyrektor generalna L'Oréal Polska i Kraje Bałtyckie. Na stanowisko Dyrektora Generalnego L'Oréal Polska i Kraje Bałtyckie został powołany Niels Westerbye Juhl, który nowe obowiązki przejmie w marcu.

Wioletta Rosołowska od prawie 5 lat reprezentuje firmę L’Oréal na stanowisku prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego L'Oréal Polska i Kraje Bałtyckie. Odpowiada za działalność firmy na wszystkich czterech rynkach.

Wioletta Rosołowska sprawuje nadzór nad czterema dywizjami firmy: Dywizją Produktów Szerokiej Dystrybucji, Dywizją Produktów Profesjonalnych, Dywizją Produktów Luksusowych oraz Dywizją Kosmetyków Aktywnych. Odpowiada również za Centrum Dystrybucyjne L'Oréal Polska i jest współodpowiedzialna za funkcjonowanie jednej z największych fabryk Grupy L’Oréal na świecie: L’Oréal Warsaw Plant w Kaniach.

Przed objęciem obecnej funkcji Wioletta Rosołowska przez sześć lat była członkiem zarządu Tchibo GmbH (od listopada 2007 do października 2013). W tym czasie odpowiadała za rozwój biznesu FMCG, sprzedaż we własnej sieci sklepów oraz e- commerce na 11 rynkach Europy Wschodniej i Centralnej.

W latach 2012-2016 zasiadała w Radzie Nadzorczej Banku Pekao S.A., a w latach 2016-2018 pełniła funkcję niezależnego Dyrektora Rady Nadzorczej w Wizz Air Holdings. Jest członkiem Zarządu Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Od 2001 roku jest członkiem światowej organizacji liderów biznesu YPO GOLD.

 www.pulshr.pl | 16-09-2019 22:53:16