Poznańscy policjanci ze specjalnym wsparciem


PAP/KM - 11 lut 2019 13:04


Ponad 260 policjantów w Poznaniu jest już wyposażonych w osobiste kamery na mundurach. Dzięki kamerom, funkcjonariusze mogą nagrywać przebieg każdej interwencji w miejscach publicznych.

Jak tłumaczył w poniedziałek rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, głównym celem wprowadzenia osobistych kamer na mundurach policjantów jest transparentność działań policji, ochrona obywateli, oraz ochrona prawna samych funkcjonariuszy.

- Poznańscy policjanci zostali wyposażeni w 262 urządzenia. Większość z nich trafiła do policjantów ruchu drogowego. Po 44 kamery otrzymali także funkcjonariusze służb patrolowych z komisariatów Poznań Nowe Miasto oraz Poznań Grunwald - wskazał Borowiak.

Jak podkreślił, urządzenia na mundurach nagrywają przebieg każdej interwencji w miejscach publicznych.

- Zapisy z kamer pozwolą rozstrzygać sporne sytuacje występujące podczas interwencji. Będą również traktowane jako materiał dowodowy w postępowaniach karnych - powiedział Borowiak.

Kamery osobiste policjantów zostały zakupione dzięki funduszom przeznaczonym na Program Modernizacji Służb Mundurowych. Borowiak zaznaczył, że decyzja o zakupie sprzętu dla poznańskich policjantów została podjęta po programie pilotażowym przeprowadzonym w trzech garnizonach: stołecznym, dolnośląskim i podlaskim. 

Przeczytaj także: Nowe narzędzia pracy dla policjantówwww.pulshr.pl | 19-08-2019 23:16:57